Zdrowie i uroda

Depilacja laserowa – wygoda ponad wszystko

Wiele osób narzeka, że zabieg depilacji laserowej jest dość drogi. Jest to poniekąd prawda, lecz zapewnia maksymalny poziom wygody, komfortu i pewności siebie. Nawet najdokładniejsze metody depilacji klasycznymi metodami mogą być w niektórych miejscach niedokładne, bądź pozostawiać podrażnienia czy krostki. Niekiedy trudno temu zapobiec – skóra rządzi się swoimi prawami. Dodatkowo tradycyjne metody są dość czasochłonne i muszą być powtarzane bardzo często. Po przeprowadzeniu kompletu sesji depilacji laserowej można zapomnieć o tym problemie na zawsze.

 

 

Depilacja laserem – działanie i porady

 

Depilacja laserowa opiera swoje działanie na urządzeniu zwanym laserem. Jego zadanie to emitowanie światła o określonej długości swojej fali, której celem jest melanina. To barwnik występujący zarówno w skórze jak i cebulkach włosowych nadając im kolor. Melanina pod wpływem energii świetlnej wytwarza ciepło uszkadzające cebulkę włosową. To ona odpowiedzialna jest za cykliczne wyrastanie włosów. Jednak będąc uszkodzona w fazie anagenu nie jest w stanie już pełnić swojej funkcji – włosy nie wyrosną co da permanentny efekt procesu. Aby doprowadzić do takiego stanu trzeba jednak odbyć 4-9 sesji w zależności od koloru włosów. Osoby z ciemniejszymi włosami mają ułatwione zadanie – więcej melaniny rozgrzeje się mocniej i łatwiej zniszczy włosy. Z jaśniejszymi włosami może być trochę trudniej ale wystarczy cierpliwość i regularność.

 

Zobacz: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-warszawa-mokotow/

 

Aby zminimalizować ryzyko skutków ubocznych należy przestrzegać kilku zasad. Wokół zabiegów nie opalać się, nie uczęszczać do sauny, nie używać peelingów ani kremów złuszczających oraz stosować miękkie ręczniki. To wszystko dla dobra skóry – aby jej podwójnie nie drażnić.

 

Depilacja laserowa Warszawa Mokotów

Mokotów to jedna z wielu dzielnic stolicy, w której można znaleźć ciekawe salony z dobrymi opiniami. Depilacja.pl jest jednym z nich – warto zaufać sprawdzonej i doświadczonej sieci salonów posiadających zaufanie w całym kraju.

Previous ArticleNext Article
live url https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ zobacz