Dom i wnetrze

Jakie noże w bloku wybrać do kuchni?

Nowoczesne noże kuchenne zaskoczą nie tylko wysoką odpornością na uszkodzenia, ale i ciekawym designem. Noże w bloku to świetne rozwiązanie, kiedy szukamy elementów dopasowanych do różnorodnych zadań. Komplet taki pozwoli mieć najważniejsze narzędzia do gotowania zawsze pod ręką!

Dlaczego warto wybrać noże w bloku?

Noże w bloku to bez wątpienia jedna z chętniej wybieranych opcji do domowych kuchni – kupujący podkreślają, że pozwalają one na dużą dowolność w przygotowywaniu posiłków oraz znacznie ułatwiają pracę w kuchni. Noże w bloku to jednak nie tylko praktyczna strona gotowania – to także elementy, które pozwolą na uzupełnienie wnętrza i nadanie mu wyższej estetyki. Jak to możliwe?
Noże w bloku tworzone są z dbałością o najmniejsze detale – projektanci zwracają uwagę nie tylko na świetne parametry techniczne wykorzystywanych materiałów, ale również na design proponowanych rozwiązań. Noże w bloku posiadają rękojeści tworzone z takich samych materiałów, co bloki – wykorzystywana jest tu stal, jak również lite drewno czy tworzywa syntetyczne, imitujące kamień. Elementy takie zachwycają elegancją i chętnie wykorzystywane są w kuchennych aranżacjach skandynawskich, loftowych czy rustykalnych.

Noże w bloku – wysoka jakość w rozsądnej cenie!

Kupując noże w bloku, warto zwrócić uwagę na ich ostrza. Są one wykonywane ze stali nierdzewnej, którą dodatkowo wzbogaca się o chrom, wanad czy molibden. Pierwiastki te sprawiają, że stal staje się bardziej giętka, co umożliwia filetowanie pod wybranym kątem. Stal chroniona jest przed korozją i kruszeniem. Wiele osób zwraca też uwagę na rękojeść noży – rękojeści są profilowane, aby nóż wygodnie i bezpiecznie leżał w dłoni. Dodatkowo stosowane są również tworzywa antypoślizgowe, aby znacząco podnieść komfort pracy w kuchni.

Previous ArticleNext Article