Ciekawe

Depilacja laserowa – najważniejsze informacje


Zabiegi depilacji laserowej są w ofercie praktycznie wszystkich gabinetów medycyny estetycznej, kosmetycznych, spa i wielu innych. Od kilku lat jest ona absolutnym hitem, a świadczą o tym nie tylko kolejki na zabiegi, ale również stale rosnąca sprzedaż aparatów do wykonania depilacji laserowej w zaciszu domowym.
Nie każdy jednak wie, jak działa taka depilacja, jak trwałe są efekty, jakie są środki ostrożności i ile kosztuje taki zabieg. Oto kilka najważniejszych informacji:

Zasada działania

Wiązka lasera o długości 800 nm działa bezpośrednio na cebulki włosowe znajdującej się w konkretnej fazie wzrostu. Nie ma obaw, że laser wnika w głąb ciała – głębokość oddziaływania to około 2 mm, czyli dokładnie tam, gdzie znajdują się cebulki włosowe.
Światło lasera absorbowane jest przez pigment, stąd, najkorzystniejsze efekty obserwuje się w regionach, gdzie skóra jest jasna, a włosy stosunkowo ciemnie. Dlatego, szczególnie często wybieranym zabiegiem jest depilacja laserowa bikini – jest to absolutnie skuteczny sposób walki z niechcianym owłosieniem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów depilacji laserowej bikini są ciąża, choroby i infekcje skórne, a także świeża opalenizna (zarówno naturalna, jak i wywołana przebywaniem w solarium lub samoopalaczem).
Skóry po zabiegu depilacji laserowej nie należy eksponować na słońce. Z tego względu, najlepiej jest wykonywać depilację jesienią i zimą, kiedy ta ekspozycja jest mocno ograniczona. Wyjątkiem jest depilacja laserowa bikini, gdyż jest to partia ciała najmniej eksponowana na słońce (zabiegi należy zaplanować w taki sposób, aby od ostatniego zabiegu do kontaktu skóry ze słońcem minęły przynajmniej trzy tygodnie).

Koszt zabiegów

Depilacja laserowa bikini lub innej części ciała to koszt około 200 zł. Należy pamiętać, że aby zabiegi były skuteczne, a owłosienie usunięte permanentnie, trzeba wykonać serię kilku zabiegów (przeważnie jest to 6-8 zabiegów co kilka tygodni). Koszt wydaje się być spory, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę to, że jest jednorazowy, może okazać się niższy niż wieloletnie zabiegi depilacji woskiem, czy innymi metodami.
Warto również zastanowić się, jak cenny jest czas, który uda się dzięki temu zaoszczędzić?
Planując wykonanie serii zabiegów warto jednorazowo wykupić i zaplanować sobie przynajmniej pierwsze cztery. Nie przestrzeganie odległości czasowych między zabiegami, jak również niezbędnej ilości zabiegów w serii, może spowodować brak ich oczekiwanej skuteczności – a przecież nie o to chodzi.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/auto-miejskie-do-15-tys-zlotych/ zobacz https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/