Dom i wnetrze

Czy dom drewniany okaże się trafioną inwestycją?


Budowa domu drewnianego to niewątpliwie pomysł, który chodzi po głowie osobom planującym budowę własnego domu. Wraz ze wzrostem popularności takiego budownictwa w Polsce zaczęło pojawiać się coraz więcej firm, które taki dom mogą dla nas zbudować. Zanim jednak podpiszemy umowy warto dowiedzieć się więcej o domach drewnianych całorocznych.

Czy dom drewniany to rozwiązanie dla nas?

Ekologia, nowoczesność, niska cena – to zazwyczaj rzeczy, które przychodzą nam do głowy kiedy pomyślimy  domach drewnianych całorocznych. Nie sposób dyskutować z kwestią ekologii: wykorzystanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawia, że nie tylko żyjemy bardziej ekologicznie, ale i możemy rozpocząć budowę samego domu w dowolnym momencie w roku – pogoda nie będzie już dla nikogo przeszkodą. Drugą istotną kwestią jest design – domy szkieletowe drewniane tworzone są przez młodych i zdolnych architektów, którzy znają potrzeby współczesnych 30. i 40-latków. Wśród projektów znajdziemy domy z otwartymi przestrzeniami wewnątrz: salony połączone z kuchniami i jadalniami, ale i przytulne sypialnie na piętrach. Każdy z projektów zakłada również garaż lub podjazd na samochód. Domy szkieletowe producent są mocno przeszklone: wszystko po to, aby do wnętrza wpadało jak najwięcej naturalnego światła.
Wiele osób obawia się, czy dom drewniany jest w stanie zapewnić im komfort cieplny. Producenci zapewniają, że każdy dom budowany jest z należytą starannością i że są one ocieplane na dwa sposoby: styropianem oraz watą mineralną o grubości nie mniejszej niż 15 cm. Taka izolacja doskonale chroni przed zimnem nawet w najsroższą zimę!

Koszty i czas budowy domu drewnianego

Czas budowy domu szkieletowego uzależniony jest od tego, w jakim stanie ma on zostać oddany. Zazwyczaj w przypadku stanu surowego zamkniętego jest to 2-4 miesiące, a stanu deweloperskiego 4-8 miesięcy. Koszty budowy są znacznie mniejsze niż w przypadku domu murowanego. Zazwyczaj są niższe o 30-35%.

Previous ArticleNext Article