Ciekawe

Biżuteria ze stali chirurgicznej – coraz częściej poszukiwana

biżuteria ze stali chirurgicznej
Biżuteria ze stali chirurgicznej jest coraz chętniej kupowana wśród dostępnych ozdób jubilerskich. Można ją dostać praktycznie w każdym sklepie z biżuterią. Pomiędzy akcesoriami ze srebra, tytanu, wolframu czy mosiądzu stanowi ona sporą część oferty sklepów jubilerskich w Polsce. Są nawet specjalne działy poświęcone biżuterii wykonanej ze stali 316L. Robi się z niej kolczyki, bransoletki, łańcuszki i wiele innych błyskotek. Jest to bardzo fajny w codziennym użytkowaniu metal. Jakie są jego zalety? Jakie wady? Dlaczego pokochali ją mężczyźni? O tym już zaraz.
Obecnie biżuterią noszą wszyscy. Nie są to ozdoby zarezerwowane tylko dla kobiet. Oczywiście rynek biżuterii damskiej jest zdecydowanie większy niż męskiej, ale i ta ostatnio zdobywa swoich zwolenników. Stal chirurgiczna odgrywa znacząca rolę w tworzeniu właśnie biżuterii dla mężczyzn. Breloki do kluczy, męskie bransoletki, zawieszki w nowoczesnych kształtach czy sygnety to właśnie biżuteria ze stali chirurgicznej. Te z przeznaczeniem dla panów coraz bardziej są pożądane właśnie wykonane z tego metalu. Mężczyźni i kobiety pokochali ją za swoje walory użytkowe i elegancki wygląd. Dlaczego tak jest? Skąd taki szał na biżuterię ze stali jubilerskiej?

Jakie są zalety biżuterii ze stali chirurgicznej?

Stal nierdzewna ma przede wszystkim dużo zalet. Tą najważniejszą jest jej antyalergiczność. Mogą ją nosić osoby, które są uczulone na nikiel i inne metale. Stal chirurgiczna nie uwalnia związków niklu, dlatego swobodnie mogą ją nosić alergicy. Jest też nierdzewna jak sama nazwa wskazuje, dlatego swobodnie można się w niej kąpać, pływać w basenie i nie zdejmować do mycia naczyń. Dodatkowo w połączeniu z kauczukiem stanowią świetną ozdobę dla osób aktywnie uprawiających sport. Biżuteria ze stali chirurgicznej występuje zarówno w połysku jak i w macie. Ozdoby satynowe są idealne dla mężczyzn, a te polerowane na wysoki połysk dla kobiet. Stal jest też idealnym materiałem pod grawerowanie. Można swobodnie wygrawerować na biżuterii swoją grupę krwi, ważną informację o uczuleniu, a będziemy mieć pewność, że będzie widoczna dla innych. Stal można także polerować w razie konieczności. Jeżeli pokryje nam się warstwą drobnych rysek zawsze można ją zmatowić i uzyskać idealną powierzchnię.

Jakie są wady stali nierdzewnej?

Jedyną wadą stali nierdzewnej jest fakt, że nie należy do grupy metali szlachetnych, pomimo, że jest tak nazywana. Wartość rynkowa stali nigdy nie będzie podobna do tych szlachetnych takich jak srebro, złoto czy platyna. Raczej nie będziemy kupować biżuterii ze stali chirurgicznej dla jej wzrastającej wartości rynkowej. Nie jest to metal, który kupimy z myślą o inwestycji. To praktycznie jedyna wada tego wspaniałego i praktycznego metalu.
Obecnie biżuterię stalową można zakupić w każdym sklepie jubilerskim. W ostatnich latach króluje w znacznej mierze z internecie. Są sklepy online, które sprzedają tylko i wyłącznie biżuterię ze stali nierdzewnej. Kupują ją młodzi i starsi, właśnie ze względu na zalety jakimi się charakteryzuje. Już nie musimy się martwić, że biżuteria nam sczernieje, zaśniedzieje jak ta ze srebra. Również jej cena nie zwali nas z nóg i nie zniszczy naszego portfela. Coraz częściej możemy dobierać dodatki ze stali nie martwiąc się, że wydamy na nią dużo pieniędzy. Spróbujmy bawić się modą, zestawiać ze sobą odzież i biżuterię. Eksperymentujmy i cieszmy się nieustannie zmieniającymi się trendami.

Previous ArticleNext Article