Motoryzacja

Samodzielne naprawy lakiernicze?

lakiery24
Każdy, kto choć raz uszkodził własny samochód, niezależnie od tego, czy była to tylko powierzchowna rysa spowodowana nieostrożnością na parkingu i delikatnym zahaczeniem słupka parkingowego, czy też znacznie poważniejsza kolizja, doskonale zdaje sobie sprawę z kosztów napraw. Czy możliwe jest samodzielne dokonanie naprawy lakieru przy pomocy sprayów?

Profesjonalne naprawy?

Już na samym początku rozważań na temat samodzielnych napraw lakierniczych trzeba wspomnieć, że w zależności od regionu Polski, doświadczenia lakiernika oraz warunków, w których pracuje końcowa cena profesjonalnego lakierowania jednego elementów może się znacząco różnić. Przyjmuje się, że koszt polakierowania jednego elementu przez profesjonalistę to w okolicach od 200 do nawet 800 złotych (lakierowanie lakierami typu kameleon jest jeszcze droższe)!

Lakierowanie sprayem?

Pomimo tego, że lakierowanie farbą w sprayu jest potencjalnie znacznie tańsze od lakierowania przez profesjonalistę, to w większości przypadków ma to swoje uzasadnienie jedynie przy drobnych naprawach i zaprawkach – o ile położenie lakieru samochodowego w sprayu na niewielkie powierzchnie nie będzie się w żaden sposób wyróżniało i świadczyło o dokonanej naprawie, o tyle już całościowe lakierowanie np. maski sprawi, że będzie widoczne malowanie. Co prawda możliwe jest takie położenie lakieru samochodowego w sprayu również na cały element, jednak wymaga to sporego doświadczenia i wyczucia w ręce.

Ile kosztują lakiery w sprayu?

Lakiery samochodowe w sprayu to wydatek w okolicach 30-35,-zł za puszkę o pojemności przeważnie 500ml. Niewiele droższe są lakiery samochodowe w sprayu robione na nasze indywidualne zamówienie na podstawie rzeczywistego odcienia lakieru samochodu (kod lakieru pobranego z tabliczki znamionowej po latach eksploatacji może znacznie odbiegać od rzeczywistego stanu, a tym samym zakup lakieru samochodowego w sprayu w takiej formie może skutkować różnicą odcieni na samochodzie). Za lakier w sprayu robiony na zamówienie przyjdzie nam zapłacić w okolicach 45-50 złotych.

Technologia wykonania naprawy?

Lakiery samochodowe w sprayu używa się w bardzo prosty sposób – wystarczy wymieszać odpowiednio zawartość puszki poprzez jej 2-3 minutowe, energiczne wstrząsanie, a następnie rozpylenie na lakierowany element w kilku cienkich warstwach. Warto jednak zapoznać się z prawidłami stosowania tego typu lakierów i sposobem zabezpieczania blachy przed rdzą zanim pokryje się dane uszkodzenie lakierem w sprayu.
Podsumowując, jeżeli mamy do wykonania niewielką zaprawkę na powierzchni lakierniczej naszego samochodu, to lakier w sprayu będzie dobrym wyborem – jest to jeden z najbardziej ekonomicznych sposób naprawy powierzchni lakierniczej, który zarazem przy poprawnym wykonaniu zagwarantuje nam identyczność odcienia i brak śladów po wykonanej naprawie. Zwłaszcza w przypadku samochodów starszych niż kilkuletnie może to być jedyna możliwość dokonania napraw ze względów na ekonomikę finansową całego
przedsięwzięcia – nikt nie będzie przecież lakierował profesjonalnie elementów samochodu wartego kilka tysięcy złotych!
Lakiery samochodowy w spray nabyć można w sklepie Lakiery24

Previous ArticleNext Article
zobacz https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ live url