Zdrowie i uroda

Biegać każdy może

Biegać każdy możeBiegać czasem każdy musi. Biegniemy na tramwaj, by nie spóźnić się do pracy. Poruszamy się truchtem, by zjawić się na czas na umówionej randce i ogólnie rzecz ujmując jesteśmy zabiegani. Na ulicy pełno jest śpieszących się gdzieś młodych i starych ludzi. Z zaciśniętymi ustami, zmarszczką na czole i wzrokiem skupionym na odległym punkcie pędzą, potrącając innych i zawczasu wołając „Przepraszam”. Ale przecież nie o sporadyczne, przypadkowe bieganie tu chodzi.

Ekwipunek biegacza

Biegać powinno się regularnie. Tylko wtedy nasze wysiłki przyniosą efekty. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportu, bieganie jest właściwie całkowicie bezpłatne. O ile masz w miarę estetyczne dresy i wygodne sportowe buty, już możesz biegać. Leniwym przydałby się jeszcze zegarek do biegania. Dzięki temu będą mogli zmierzyć puls i na bieżąco kontrolować to, ile metrów zostało do przebycia. Urządzenie mierzy oczywiście również czas biegu, co pozwala oszacować efekty treningu. Pamiętaj jednak, że zegarki dla biegaczy to dodatek, a nie esencja tego sportu.

Najważniejsza jest silna wola

Każdy z nas doskonale rozpoznaje moment krytyczny biegu. Łapiemy wtedy zadyszkę, brak nam tchu, a serce bije jak oszalałe. Zmęczone wysiłkiem mięśnie krzyczą „Zatrzymaj się!”, a w głowie pojawia się myśl: „Nie dam rady!”. Prawdziwą sztuką jest uspokojenie nieregularnego, płytkiego oddechu i zmuszenie ciała do dalszego wysiłku. Klucz do sukcesu nie tkwi bowiem tak naprawdę w świetnej kondycji fizycznej, lecz psychicznej wytrzymałości. To Twoja niezłamana wola pokonuje kilometry i przesuwa punkt mety o kolejne metry. To niewiarygodne, lecz siła sportowca tkwi właśnie w jego umyśle.
Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem, zadbaj o towarzystwo. Bieganie jest o wiele przyjemniejsze, gdy obok znajduje się ktoś, kto podziela Twoją pasję. Wspólne treningi są też znacznie bardziej motywujące niż samotne maratony. Jeśli mimo wszystko preferujesz ćwiczyć sam, zaopatrz się w zegarek dla biegacza. Dzięki temu będziesz mógł kontrolować czas bez zmuszających do rywalizacji biegów z drugą osobą. Choć urządzenie nigdy nie zastąpi trenera, w minimalny sposób może spełnić jego rolę.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/rodzaj-pojazdu-i-przeznaczenie-co-wpisac/ https://beesafe.pl/porady/mandat-za-jazde-buspasem/ Industrialna półka typu loft do łazienki