Technologia

Elektoosmoza, czyli nowoczesne osuszanie murów

osuszanie murówJeżeli jesteśmy zmuszeni do tego by wykonać osuszanie murów to z pewnością powinniśmy wybrać najlepszą i najbardziej skuteczną metodę na rynku by raz na zawsze uporać się z problemem wilgoci oraz zapachem stęchlizny w naszym budynku mieszkalnym!
Jedną z najbardziej innowacyjnych oraz nowoczesnych technologii wykorzystywanych w branży ociepleń jest metoda zwana elektroosmozą. Elektroosmoza to metoda elektrofizyczna, która coraz częściej i chętniej jest wykorzystywana na rynku. Za pomocą tej innowacyjnej metody możemy wykonywać osuszanie, odgrzybianie jak i również odsalanie we wszystkich budynkach!
Nie ma większych przeciwwskazań co do podłoża, które będziemy osuszali. Elektroosmoza pozwala na odgrzybianie praktycznie wszystkich możliwych materiałów budowlanych, które wykorzystywane są do budowy domu. Jeżeli chodzi o czas niezbędny do osuszania murów to jest on zależny od kilku istotnych czynników. Przede wszystkim należy określić jaki posiadamy stopień zawilgocenia naszego budynku oraz jakiej grubości mur występuje w budynku. Również rodzaj materiału z jakiego wybudowany jest budynek ma tutaj duże znaczenie.
W zależności od tych czynników okres całkowitego osuszania może trwać od około dwóch do trzydziestu trzech miesięcy. Specjalne urządzenie montowane jest na ten okres do obiektu. Aparat nie pobiera dużej ilości energii, a koszty jego eksploatacji szacowane są na zaledwie jedną złotówkę miesięcznie. Aparat posiada wiele zalet,a przy tym nie wymaga żadnego dozoru.
Warto zwrócić uwagę na fakt iż po wykonaniu osuszenia całkowicie blokujemy możliwość wystąpienia ponownego pojawienia się wilgoci. Jest to bardzo istotne ponieważ raz na zawsze możemy zapomnieć o problemie jakim jest osuszanie murów.

Previous ArticleNext Article