Dom i wnetrze

Białe meble do salonu klasycznego

Salon w stylu klasycznym bardzo często wykonany jest w drewnie czy ciemnych kolorach. Bardzo ciekawą alternatywą jest wykonaniu salonu w bielach. Kolor taki mebli będzie rozjaśniał wnętrze, oraz sprawiał wrażenie przytulności. Jak zatem zestawić tę aranżację? Czy utrzymanie białych mebli w czystości nie będzie problemem? Odpowiedzi prezentujemy poniżej.

 

Meble do salonu klasyczne – czy biały kolor będzie korzystny?

Biały kolor bardzo dobrze pasuje do stylu klasycznego, gdyż sam jest ponadczasowy – meble do salonu klasyczne w odcieniach bieli to zawsze dobry pomysł. Nie przemija wraz z innymi trendami i pasuje do różnego rodzaju wnętrz. Korzyścią zastosowania białych komód czy stołów jest optyczne powiększenie wnętrza. Jeśli posiadamy średnie lub małe pokoje będzie to bardzo dobre dla całej aranżacji. Kolor biały rozświetla także pomieszczenie, dzięki czemu stanie się ono przyjemniejsze. Biały kolor doskonale prezentuje się na drewnianych meblach. Dobrym posunięciem może być również zestawienie białych krzeseł czy stołu z beżami, czy niebieskościami na ścianach lub podłogach. Bardzo ciekawą inspiracją może być wykorzystywanie materiałowych białych sof, które ocieplą wizerunek wnętrza a swoje proste i symetryczne kształty doskonale spasują się z resztą pomieszczeń.

 

Utrzymanie mebli i wytrzymałość

Jednym z największych dylematów, jakie dopadają osoby chcące urządzić pomieszczenie w takim stylu, jest ten o praktyczność oraz utrzymanie w czystości białych mebli. Jeśli zamierzamy urządzić takie wnętrze, warto wybierać meble renomowanych firm, gdyż stosują one lepsze jakościowo materiały. Czyszczenie specjalnymi preparatami białych powierzchni oraz częstsze dbanie o nie z pewnością pozwoli na ich długie użytkowanie.

 

 

 

 

 

Previous ArticleNext Article
https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ zobacz https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/