Technologia

Wszystko, co należy wiedzieć o tuszach zamiennikach

Drukarka to wbrew pozorom dosyć wymagające urządzenie. Poza tym, że jest delikatna i podatna na uszkodzenia, to jeszcze potrafi być złośliwa. A to papier się zaklinuje, a to zabraknie tuszów. Czasem pojawia się komunikat o tuszach zamiennikach i ich szkodliwym działaniu. To wszystko sprawia, że wydrukowanie kilku stron zamienia się często w prawdziwą lekcję cierpliwości.

Jakie zalety mają tusze zamienniki?

Po pierwsze są sprzedawane po atrakcyjnych cenach, a to walor nie do przecenienia. Po drugie przy ich wymianie nie trzeba używać strzykawki ani innych tego typu atrybutów. Wystarczy wyjąć pusty toner i wymienić na nowy. To wygodna opcja, gdyż nie ma ryzyka poplamienia ubrań tuszem. Po trzecie tusze zamienniki są dostępne w sklepach internetowych, więc nie trzeba po nie jeździć, gdyż można zamówić je pocztą. Po czwarte zamienniki w większości przypadków nie powodują uszkodzenia drukarki.

Wady tuszów zamienników

Po pierwsze owe tonery powodują zazwyczaj słabszą jakość wydruku. Ma to na przykład znaczenie w pracach magisterskich i profesjonalnych prezentacjach. Nikt przecież nie lubi, gdy tekst jest rozmazany, a fotografie niewyraźne. Po drugie tusze zamienniki nie mają atestów, w związku z czym łatwiej je podrobić. To woda na młyn dla wszelkiego rodzaju naciągaczy, którzy chcą zarobić na naiwnych klientach.

Gdy natrafi się na taki trefny toner, to można nieźle się na tym przejechać. Nie dość, że zapaskudzi on całą głowicę drukarki, to może poważnie zakłócić pracę urządzenia. Równie wkurzające w tuszach zamiennikach jest to, że gdy braknie jednego z kolorów w drukarce, to dalszy wydruk staje się praktycznie niemożliwy. Zwłaszcza starsze modele drukarek są czułe na tego typu problemy.

Jakie problemy mogą pojawić się podczas wymiany tuszów zamienników?

Pierwszym z brzegu jest umieszczenie właściwego kartridża w odpowiednim miejscu. Nazwy kolorów są napisane w języku łacińskim, a to może przysparzać pewnego rodzaju trudności. W związku z tym trzeba przyglądać się etykietkom na tonerach, by nie popełnić błędu. Po drugie należy oderwać z pojemników wszelkie naklejki i zbędne plastikowe elementy, gdyż to może utrudnić drukowanie.

Po trzecie nie wolno pozwolić, by do drukarki dostały się jakieś zanieczyszczenia w postaci pyłków czy innych zanieczyszczeń, bo to zmniejsza jej efektywność działania. I wreszcie rzecz najważniejsza należy dopasować model drukarki do typu tonera. To bardzo istotne, gdyż źle dopasowany tusz może definitywnie zakończyć żywot naszej drukarki. Może się okazać, że po takiej wpadce sprzęt będzie nadawał się jedynie na złom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/c/18/tusze-alternatywne.html.

Previous ArticleNext Article
zobacz Barowy stół kuchenny i dwa taborety zobacz