Ciekawe

Zasiłek rodzinny w Niemczech – co musisz wiedzieć

Chcesz wiedzieć, komu należy się zasiłek rodzinny w Niemczech? Sprawdź nasz najnowszy artykuł!

 

Kindergeld w Niemczech – sprawdź, ile ci się należy!

 

Wiele osób, które pracowały u naszych zachodnich sąsiadów,  zastanawia się, czy mogą skorzystać z zasiłku rodzinnego w Niemczech, tzw. Kindergeld. Świadczenie to przysługuje osobom pracującym na terenie Niemiec, co ważne – tyczy się to także pracowników sezonowych, którzy na terenie Polski nie osiągnęli przychodu przekraczającego 4410 euro. Jeżeli chodzi o dzieci – świadczenie przysługuje na dzieci do uzyskania do czasu uzyskania pełnoletności. Od tej reguły są dwa wyjątki – gdy dziecko się uczy to maksymalnie do 25 roku życia, lub też dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności, gdy powstała ona przed osiemnastym rokiem życia. Co ważne – fakt pobierania nauki nie ma żadnego znaczenia dla pobierania świadczenia. Do końca 2017 roku można było starać się o zwrot nawet o 4 lata wstecz, od 1 stycznia 2018 roku natomiast można wystąpić o wypłatę świadczenia za okres do 6 miesięcy wstecz.

 

Ile wynosi zasiłek rodzinny w Niemczech – Kindergeld?

 

Do lipca 2019 roku świadczenie wynosi 194 euro na dzieci, w przypadku posiadania ich nie więcej niż dwoje. Przy trójce dzieci świadczenie wynosi 200 euro na trzecie, natomiast powyżej tej liczby świadczenie na czwarte i każde kolejne dziecko wynosi 225 euro.  Po zmianach, tj. od 1 lipca 2019 roku świadczenie będzie podwyższone o 10 euro i wynosić będą odpowiednio 204 euro na dziecko, gdy posiada się maksymalnie dwójkę dzieci, 210 euro na trzecie dziecko, a na czwarte i każde kolejne dziecko świadczenie będzie wynosiło 235 euro. Niemiecki rząd planuje kolejne podwyżki w 2021 roku, kiedy to podwyżki mają wynosić 15 euro.

 

Previous ArticleNext Article
https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/ https://beesafe.pl/porady/wymiana-swiec-zaplonowych/ https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/