Dom i wnetrze

Znajdź najlepsze metody na aranżację tarasu

Ciepłe popołudnie na tarasie w gronie znajomych? A może śniadanie z rodziną w świetle pierwszych promieni słońca? Wszystko to jest możliwe, jeśli tylko posiadamy taras. Nie ma znaczenia jego wielkość – poprzez wybranie odpowiednich mebli i dodatków możemy stworzyć funkcjonalną przestrzeń, która zachwyci domowników i gości i stanie się strefą relaksu i odpoczynku. Jakie elementy i dodatki wybrać?

 

Znajdź swój sposób na piękny taras

Gdzie szukać inspiracji na piękny taras? Aranżacja tarasu nie będzie trudna, jeśli sięgniemy po propozycje znanych dekoratorów i architektów – znajdziemy je w pismach wnętrzarskich i ogrodniczych. Drugą opcją jest skorzystanie z gotowych aranżacji znanych producentów mebli i dodatków ogrodowych. To rozwiązanie ma swoją zaletę – nie musimy trudzić się by znaleźć wykorzystane w aranżacji meble – producenci korzystają z własnych produktów. Najczęściej zdjęcie będzie więc odpowiednio podlinkowane.

 

Jakie meble wybrać na nasz taras?

Wśród licznych propozycji zdecydowanymi faworytami są meble tworzone z technorattanu. Ich stelaże wykonane są z aluminium malowanego proszkowo – oznacza to, że stelaż jest nie tylko trwały i lekki, ale także odpowiednio zabezpieczony przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Plecionka technorattanowa wykonana jest z tworzywa syntetycznego, wysoce odpornego na zmiany pogody oraz niskie czy wysokie temperatury. Technorattan okaże się strzałem w dziesiątkę, zarówno w przypadku niewielkich balkonów, jak i obszernych tarasów. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy takie elementy jak fotele, krzesła, sofy, stoliki kawowe, obszerne stoły jadalne i wiele innych.

 

Chroń siebie i bliskich przed słońcem!

Jak chronić się przed promieniami UV na tarasie? Zdecydowana większość posiadaczy tarasów wybiera nowoczesne parasole, w których istnieje możliwość rotowania baldachimem. Alternatywą mogą być piękne tarasole wznoszone przy ścianach domu.

Previous ArticleNext Article