Ciekawe

Zjawisko fotowoltaiczne

jak działają panele fotowoltaiczne?Fotowoltaika to ostatnio dość modny temat. Co na pewno udało wam się zauważyć chociażby po ilości wpisów, które ostatnio jej poświęciliśmy. Nie dopatrzyliśmy jednak jednej kwestii, a mianowicie nie wyjaśniliśmy, czym tak dokładnie fotowoltaika jest, a raczej: na jakiej zasadzie działa.
A że niedopatrzenia należy naprawiać, zapraszamy do przeczytania wpisu (i obejrzenia filmu), który raz na zawsze wyjaśni wam, czym tak właściwie jest fotowoltaika.

Fotowoltaika w wersji wideo

Portal ekofachowcy.pl opublikował jakiś czas temu na swoim kanale na Youtube’ie film, który w prosty i przyjazny sposób wyjaśnia, na jakiej zasadzie działają panele fotowoltaiczne. Możecie go zobaczyć poniżej:

Prawda, że wszystko ładnie wyjaśniono?

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Bez obaw, dla tych, którzy nie przepadają za oglądaniem filmików też mamy wyjaśnienie. Systemy fotowoltaiczne opierają się na zjawisku fotowoltaicznym i za pomocą paneli i inwerterów zamieniają energię słoneczną najpierw na prąd stały, a następnie na prąd zmienny, który można bez przeszkód wykorzystać w gospodarstwie domowych.
Podstawą zjawiska fotowoltaicznego jest powstanie pod wpływem promieniowania świetlnego siły elektromotorycznej w ciele stałym. Jako pierwszy zauważył je w roku 1839, a więc kilka dobrych lat temu, Aleksander Edmund Becquerel, ojciec Henriego Becquerela
Wszystkie dodatkowe informacje można oczywiście znaleźć na części portalu ekofachowcy.pl poświęconej fotowoltaice.

Previous ArticleNext Article