Zdrowie i uroda

Zabieg wypełniania zmarszczek

Wygładzanie zmarszczek bez ingerencji skalpela jest jak najbardziej możliwe, ale zabiegi z tym związane trzeba cyklicznie powtarzać. W przypadku cery wygładzanie twarzy powtarza się co około rok, ponieważ tyle trwa degradacja kwasu hialuronowego i jego wchłonięcie do organizmu.

Usuwanie zmarszczek Katowice – jak się przygotować?

Wygładzanie twarzy metodą wstrzykiwania podskórnego kwasu hialuronowego nie wymaga ogromnej ilości przygotowań, jednak około godzinę przed zabiegiem trzeba posmarować miejsce późniejszego uzupełnienia kwasem środkiem znieczulającym. Warto też zawczasu zorientować się, czy nie jest się uczulonym na kwas hialuronowy – ten stosowany w salonach jest związkiem syntetycznym zmniejszającym ryzyko wystąpienia alergii, niestety ryzyko to wciąż jest.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym cena

Cena pojedynczego zabiegu w zależności od miejsca, na którym ma być przeprowadzony waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jest to zabieg całkowicie sterylny z wykorzystaniem najwyższej klasy urządzeń zapewniających bezpieczeństwo, higienę pracy i skuteczność wykonywanego zabiegu.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym cena – dlaczego taka wysoka?

Kwas hialuronowy wykorzystywany do zabiegów jest materiałem syntetycznym mimo, że występuje naturalnie w naturze i można by go było pozyskiwać prosto z niej. Niestety wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem powstawania alergii po zabiegowej, a tego wszystkie pacjentki wolałyby unikać.

Usuwanie zmarszczek Katowice – jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na podawaniu podskórnym, w określone wcześniej miejsca kwasu w postaci krystalicznego, plastycznego materiału, który zaraz po dostaniu się pod skórę wiąże wodę i zaczyna zwiększać swoją objętość. Efekt widoczny jest własnie dlatego natychmiast po zabiegu i trwa około roku, po którym należy go powtórzyć.

Jak zachować się po zabiegu?

Pacjentki nie są wyłączone z życia po zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym zmarszczek, ponieważ oprócz delikatnego dyskomfortu bólowego nie występują żadne opuchnięcia lub inne niechciane skutki uboczne. Oczywiście skóra jest podrażniona i unikanie słońca, sauny , czy solarium jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem, gdyż podrażniłoby to zanadto skórę i efekt mógłby być tragiczny. Warto tez po takim zabiegu używać odpowiednich kremów zawierających kwas hialuronowy w dobry stężaniu, pozwalających utrzymać efekt wypełnienia zmarszczek przez jak najdłuższy czas.

Previous ArticleNext Article
Industrialna półka typu loft do łazienki https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-zabytkowego/ https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/