Ciekawe

Zabawki ekologiczne – bezpieczna alternatywa dla dziecka

zabawki ekologiczne
O zabawkach ekologicznych pisze się i mówi coraz częściej – kontekst zazwyczaj dotyczy nie tylko oryginalności tych produktów, ale przede wszystkim bezpieczeństwa maluchów. Zabawki drewniane to doskonała alternatywa dla klasycznych lalek czy samochodzików, nierzadko tworzonych z materiałów mogących szkodzić naszym dzieciom. Co warto wiedzieć o zabawkach ekologicznych?

Drewno – materiał ponadczasowy

Zabawki ekologiczne wykonywane są z odpowiednio preparowanego drewna. Do tworzenia zabawek wykorzystuje się drewno pozbawione sęków oraz skaz. Pierwszym etapem jest odpowiednie wysuszenie tego materiału – dzięki temu w przyszłości nie będzie ono narażone na pojawianie się pleśni. Wysuszone drewno poddaje się obróbce stolarskiej oraz dokładnemu wygładzaniu powierzchni. Idealnie gładkie drewno jest malowane nietoksycznymi farbami i lakierowane. Lakier na wierzchu pozwala na ochronę koloru, zmniejsza ryzyko ścierania farby. Lakier pozwala tez na przedłużenie żywotności powierzchni drewna – zabezpiecza on przed uszkodzeniami, zarysowaniami.
Wśród najczęściej kupowanych zabawek drewnianych wymienia się przede wszystkim wózki, chodziki, samochodziki, klocki, układanki, zabawki wspomagające rozwój zdolności manualnych.
Czytaj więcej na maxizabawa.pl

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-zalozenie-gazu-w-samochodzie/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-jest-numer-karty-pojazdu/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/