Dom i wnetrze

Skórzana sofa – królowa salonu

Bez kompletu wypoczynkowego ciężko wyobrazić sobie wygodny salon. Podpowiadamy, gdzie sprawdzą się skórzane sofy i jak o nie dbać.

Skórzana i rozkładana?

Obecnie na rynku oferta mebli wypoczynkowych jest bardzo szeroka. Producenci informują, że sofy rozkładane to absolutny hit ostatnich paru lat. Podaż tego produktu stale wzrasta. Dostępne na rynku sofy wykonane są z różnych materiałów, najbardziej trwałym jest skóra. Jednak aby sofa skórzana służyła przez długie lata, wymaga odpowiedniej konserwacji oraz pielęgnacji.

Jak dbać o sofę ze skóry

Każda sofa podczas użytkowania narażona jest na zabrudzenia i uszkodzenia. Szczególnie podczas organizowanych przyjęć lub spotkań, kiedy podczas rozmów, spożywaniu posiłków i wspólnej zabawie o chwile nieuwagi nie trudno. Aby skórzana sofa zachowała swoje walory wymaga systematycznego czyszczenia, nie tylko w sytuacji gdy zostanie splamiona. Co kilka dni należy usunąć zabrudzenia zgromadzone na sofie przy pomocy środków do czyszczenia mebli tapicerowanych skórą naturalną. Zwrócić należy uwagę, aby zbyt mocno nie pocierać tapicerki, gdyż można ją łatwo uszkodzić. Nie zaleca się stosowania odplamiaczy, ponieważ mogą zniszczyć powierzchnię sofy. W przypadku gdy plama nie chce zejść po zastosowaniu mydła z wodą skorzystać należy z preparatu do usuwania plam. Skórzane sofy po wpływem wysokiej temperatury oraz suchego powietrza pękają, aby tego uniknąć zaleca się natłuszczanie skóry oliwka. Raz na 4 miesiące warto także nałożyć środek impregnujący, który chroni przed utrata koloru oraz zabezpiecza przed uszkodzeniem.

Previous ArticleNext Article
zobacz zobacz wiecje Solidny metalowy taboret stołek