Dom i wnetrze

Wymarzony dom z drewna – poznaj jego zalety!


Domy drewniane biją rekordy popularności w Polsce – są nie tylko eleganckie, ale i niedrogie w stosunku do domów murowanych o podobnych rozmiarach. Osoby zainteresowane budową takiego domu mają do wyboru setki firm oferujących swoje usługi związane ze stworzeniem projektu domu drewnianego i budową. CO warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o konkretnym wykonawcy?

Domy drewniane – szybciej i taniej!

Niewątpliwymi zaletami posiadaczy domów drewnianych jest to, że są one znacznie tańsze od klasycznych domów, a ich budowa trwa dosłownie „chwilę”. Wszystko to z powodu zastosowanych technologii i materiałów budowlanych. W przypadku domów drewnianych jedynym elementem murowanym są fundamenty. Nie ma konieczności planowania budowy na okres wiosenno-letni – ze względu na wykorzystanie drewna jako głównego budulca. Drewo doskonale sprawdza się w tej roli, a odpowiednie technologie izolacyjne sprawiają, że nawet najsroższa zima nie wpłynie na komfort cieplny wewnątrz takiego domu. Czas budowy domu drewnianego całorocznego to okres od 2 do 6 miesięcy – wszystko w zależności od tego, czy ma być oddany w stanie surowym czy pod klucz. Wiele firm zaoferuje nam dodatkowe usługi, w tym również kładzenie parkietów, malowanie ścian, wstawianie schodów. Okazuje się także, że sam koszt wzniesienia domu jest o 30-35% mniejszy niż w przypadku takiego samego domu w technologii murowanej. To olbrzymia oszczędność!

Skąd wziąć projekt domu drewnianego?

Tanie projekty domów drewnianych znajdziemy w firmach specjalizujących się w ich budowie. Zazwyczaj każda firma ma kilkadziesiąt takich projektów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Projekty dotyczą domów parterowych, piętrowych, domów z możliwością zabudowy poddasza. Wiele z nich posiada dodatkowe garaże oraz miejsca postojowe blisko domu.

Previous ArticleNext Article