Zdrowie i uroda

Depilacja laserowa – praktyczne informacje


Depilacja laserowa jest to zabieg usunięcia niepożądanego owłosienia przy pomocy wiązki lasera, który wnikając głęboko w skórę niszczy cebulki włosa i jej korzenie.

Jak działa depilator laserowy?

Cebulka włosa niszczona jest w sposób nieodwracalny, dzięki czemu nie trzeba ciągle myśleć o stale odrastających włosach oraz systematycznej depilacji tradycyjnymi metodami. Warto wiedzieć, że depilacja laserowa jest uznawana za bezpieczną i bezinwazyjną – nie pozostawia długotrwałych śladów i może się na nią zgłosić niemalże każdy, choć oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich między innymi: ciąża, świeża opalenizna, padaczka, posiadanie rozrusznika serca, a także chorowanie na takie schorzenia skórne jak na przykład bielactwo czy łuszczyca.
Warto wiedzieć, że skuteczność zabiegu zależy nie tylko od fachowości jego przeprowadzenia, lecz przede wszystkim od indywidualnych uwarunkowań klienta – to znaczy głównie podatności włosów na działanie lasera. Im ciemniejsze włosy, tym lepsze są efekty. Włosy bardzo jasne, rude oraz siwe nie reagują na działanie lasera w takim stopniu, jak te ciemne. Dlatego wykonanie serii zabiegów poprzedza dokładna konsultacja.

Gdzie wykonać depilację laserową?

Doskonałe efekty pozwala uzyskać profesjonalna depilacja laserowa przy użyciu lasera diodowego LightSheer Desire, którą można przeprowadzić między innymi w gabinecie kosmetycznym Laser Skin Care. Więcej informacji na stronie: Laserskincare.pl.

Previous ArticleNext Article