Dom i wnetrze

W stylu hygge


Hygge to duński sposób myślenia i styl życia, którego podstawę stanowią drobne przyjemności. Ciesz się tym, co masz na co dzień – co jest w zasięgu twojej ręki, co jest drobną rzeczą i drobnym zdarzeniem. Szczęście budują takie właśnie cząsteczki. Nie trzeba od razu organizować wielkich przedsięwzięć, żeby być naprawdę szczęśliwym.

Szczęście to drobnostka

 
Prawdziwa i niewymuszona radość tkwi w drobnostkach, które tworzą naszą codzienność. Wielkie sprawy są wielce stresujące. Wymagają wielu przygotowań i oczekiwań. Dlatego często rozczarowują i nie dają tej lekkiej radości, której się spodziewaliśmy.
 

Filiżanki, dzbanki i firanki

 
Drobne przedmioty dają paradoksalnie największe szczęście. Ulubiona filiżanka, w której możemy wypić poranne kakao w towarzystwie ukochanej osoby. Stylowy dzbanek, w którym podamy pyszną kawę podczas spotkania z przyjaciółmi. Firanki z motywami roślinnymi, zawieszone w kuchni, które sprawią, że w pomieszczeniu zapanuje luz i zrobi się miło jak u babci.
 

Lekkie mieszkanie i urządzanie

 
Hygge to styl życia odrzucający wielkie projekty w równie wielkim stylu, wymagające doskonałości pod każdym względem. Hygge to swoboda bycia sobą. To lekkość mieszkania, w którym panuje pewna dowolność. Nie wszystko musi być w nim idealnie zaplanowane i utrzymane.
 

Niech hygge zapanuje w czterech kątach

 
Niech przytulna kuchnia stanie się prawdziwym sercem domu. Niech meble i sprzęty kuchenne ułatwiają nam życie. Niech gotowanie będzie radosne. Niech stanie się atrakcją samą w sobie. Niech meble dziecięce zachęcają do zabawy i kreatywności. Pozwólmy dzieciom przyklejać na nie naklejki. Wybierzmy takie szafy i komody, którym nie zaszkodzi dziecięca twórczość. Niech sypialnia stanie się naszym azylem, czytelnią, a nawet drugą jadalnią. Na dużym i wygodnym łóżku cudownie będzie jadło się rodzinne śniadanie w niedzielę rano.

Previous ArticleNext Article