Biznes

W jakim zakresie chroni ubezpieczenie szkolne?

Z roku na rok rośnie zainteresowanie ubezpieczeniami na życie i zdrowie, również dedykowanych dla najmłodszych. Ubezpieczenie szkolne to polisa skierowana zarówno do dzieci i młodzieży uczącej się, ale nie tylko. Czy warto zainteresować się ubezpieczeniem szkolnym oferowanym w placówkach oświatowych? A może lepiej zakupić taką polisę samodzielnie?

Czy ubezpieczenie szkolne oferowane w szkole jest obowiązkowe?

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w szkołach rodzice i opiekunowie dzieci mają możliwość zakupienia ubezpieczenia szkolnego. Jest to zazwyczaj ubezpieczenie zbiorowe w atrakcyjnej cenie. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno takiej polisy, warto dowiedzieć się, jakie są szczegółowe warunki ubezpieczenia. Może okazać się, że kwoty gwarantowane, wypłacane jako następstwo nieszczęśliwego wypadku, są niskie i nie pokrywają kosztów leczenia. Zdecydowanie lepszą opcją może okazać się samodzielne wykupienie ubezpieczenia szkolnego w formie indywidualnej i możliwość rozszerzenia go o dodatkowe pakiety.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu szkolnym? Ubezpieczeniem szkolne nie jest obowiązkowe, jednak coraz większa ilość rodziców decyduje się na zakup tej polisy, by lepiej chronić swoje dziecko przed następstwem nieszczęśliwych wypadków. W jakim wieku ubezpieczyć dziecko? Okazuje się, że ubezpieczenie szkolne może objąć dziecko tuż po narodzinach, dziecko w wieku przedszkolnym, licealistę czy studenta do 26 roku życia. Ubezpieczenie szkolne działa zarówno w czasie zajęć szkolnych, podczas wycieczek, ale też w czasie wolnym od lekcji, na wakacjach czy feriach zimowych.

Jakie ubezpieczenie szkolne wybrać?

Decydując się na indywidualne ubezpieczenie szkolne, można zadecydować, czy interesuje nas wariant podstawowy czy rozszerzony. Wariant podstawowy gwarantuje pomoc w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu czy też śmierci dziecka. W wariantach rozszerzonych znaleźć można pomoc psychologiczną, ale też możliwość zwrotu kosztów korepetycji szkolnych dziecka, jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku nie mogło ono chodzić do szkoły.

 

 

Previous ArticleNext Article
zobacz zobacz Industrialny metalowy kwietnik stojący