Motoryzacja

Telematyka floty samochodów ciężarowych

Samochody ciężarowe są najistotniejszym elementem firmy przewozowych. Dzięki nim możliwe jest efektywne przewożenie towarów i realne zarabianie pieniędzy poprzez sprawny handel wymienny. Jednak aby utrzymać wszystko ,,w ryzach” kierownicy niejednokrotnie stają na rzęsach. Telematyka floty samochodów ciężarowych może być dla nich istnym wybawieniem…

Co daje telematyka dla floty i przedsiębiorców?

 

Telematyka to system, który realnie wspiera pracę floty samochodów ciężarowych jak i przedsiębiorców, którzy ją prowadzą. Ze strony kierowców telematyka sprawia, że ich praca jest po prostu bezpieczniejsza. Niejednokrotnie kierowcy doznali usterek pojazdów znajdując się bardzo daleko od domu. Prawda jest taka, że nie każdy kierowca musi znać się na mechanice samochodu. Wtedy za pośrednictwem telematycznej obsługi klienta kierowca może skontaktować się z pomocą, która doradzi mu najlepsze wyjście z danej sytuacji. Zazwyczaj przy drobnych usterkach jest nim dojechanie do danego celu bądź udanie się do najbliższej stacji mechanicznej przy poważniejszych usterkach. Kiedy auto jest uziemione obsługa telematyki zlokalizuje pojazd za pośrednictwem systemu GPS wysyłając tam lawetę.

Z tytułu przedsiębiorcy telematyka potrafi realnie weprzeć koszty prowadzenia firmy poprzez redukcję wydatków na paliwo, ale również kary. Inteligentny system telematyczny jest podłączony do komputera pokładowego każdego samochodu. Dzięki temu jest on w stanie dokładnie przeanalizować kondycję pojazdów również wskazując na najdrobniejsze usterki i konieczność ich naprawy. Ogranicza to ryzyko przerodzenia się drobnej usterki w większą, za którą z reguły trzeba słono zapłacić.

Podsumowanie

 

Jak telematyka floty pojazdów ciężarowych może być przydatna na wielu płaszczyznach. Coraz większa liczba przedsiębiorców, którzy chcą jak najlepiej usystematyzować działanie swojej firmy korzysta właśnie z systemów telematycznych. Dzięki nim może poczuć się pewniej i stale rozwijać własną działalność.

Previous ArticleNext Article
https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/