Dom i wnetrze

Urządzamy niewielkie bistro!

chair-1148930_1920
Niewielkie bistra, serwujące kawy, słodkości i ciepłe przekąski święcą prawdziwe triumfy w Polsce. W każdym większym czy średnim mieście powstają takie miejsca, łączące w sobie możliwość napicia się doskonałej kawy, zjedzenia lunchu czy śniadania, jak również spotkania przy słodkościach w gronie znajomych. Bistra projektowane są nowocześnie – najczęściej inspiracji dostarcza skandynawski styl. Jakie elementy powinny znaleźć się wewnątrz lokalu?

Meble idealne dla klientów

Oczywiście podstawą są wygodne stoły i siedziska. Większość restauratorów stawia na skandynawskie krzesła o profilowanych siedziskach i oparciach. Doskonale pasują one do stołów wykonanych z naturalnego drewna. Stoły powinny być przede wszystkim stabilne, oparte na grubych, drewnianych nogach. Blaty musza być zabezpieczone przed ścieraniem, wnikanie brudu, uszkodzeniami.

Widok na ulicę

Niezwykle popularne stało się wykorzystanie dodatkowej przestrzeni przy witrynie lokalu. Zazwyczaj polega to na umieszczeniu długiego, drewnianego blatu naprzeciwko okna i postawienie tam hokerów. Nowoczesne hokery zapewnią nie tylko wygodę, ale przede wszystkim doskonały widok na to, co za oknem. W sklepach meblowych znajdziemy hokery tapicerowane, również z oparciami. Grube blaty są natomiast na tyle szerokie, aby bez przeszkód móc na nic jeść, czytać, trzymać szklanki z ulubionymi napojami.

Zadbaj o oświetlenie

W bistrach nie powinno zabraknąć również dobrego oświetlenia – najlepszym rozwiązaniem będą liczne punkty świetlne zawieszone nisko nad stolikami. Najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu jest pociągnięcie luźnych kabli, które kończą się prostymi, designerskimi żarówkami. Takie oświetlenie pozwoli na zapewnienie odpowiedniego światła do czytania, a jednocześnie nie będzie raziło w oczy!

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-prawa-jazdy/ https://beesafe.pl/porady/jak-przerejestrowac-samochod-po-smierci-wlasciciela/ Pojedyńczy metalowy wieszak na ręczniki