Ciekawe

Umiejętności gry w pokera

Poker nie jest już grą, w której można wygrać za pomocą oszustw, czy „wyciągania kart z rękawa”. Gra sportowa Poker, to teraz połączenie wielu umiejętności, dzięki którym można uzyskać zadowalający wynik.

poker
Poker to…

…połączenie inteligencji i treningu mentalnego, matematyki i ekonomii, a także psychologia. Za sprawą rozwoju tych umiejętności poker został wyprowadzony z zadymionych szulerni i kasyn na salony, gdzie odbywają się wielkie międzynarodowe turnieje.
Dzięki telewizji największe turnieje pokerowe są oglądane przez rzesze fanów. Jedna największą liczbę graczy przyciąga Internet – w PokerStars.pl gra już 14 mln graczy z całego świata.

Skąd rosnąca popularność pokera?

Inicjatorem rosnącego zainteresowania pokerem był Chris Moneymaker, księgowy ze stanu Tenesy, który wygrał w 2003 roku jako amator 2,5 mln dolarów.
Grać może każdy!
Fenomen pokera polega na tym, że grać może każdy. Można rozpocząć karierę bez względu na wiek, wykształcenie czy fundusze.

Texas Hold’em to nie hazard

Wiele osób uważa, że poker jest grą hazardową, jednak jest to niezdrowy mit, który trzeba obalić.
Hazard występuje w momencie gdy mamy szanse 50%/50% (umiejętności/ szczęście). W poker Texas Hold’em proporcja umiejętności do szczęścia w długiej prospektywnie to dokładnie 0% szczęścia. Większość rozdań (około 75% ) kończy się jeszcze w fazie licytacji, przed porównaniem kart. Poza tym, gramy z ludźmi, a nie z kasynem czy automatem.

Umiejętności

Każdy może mieć szczęście i dostać dobry układ, jednak co z nim zrobi, jak nim zagra to już kwestia jego umiejętności. W pokerze ważna jest zdolność analitycznego myślenia, czyli oceny specyficznych sytuacji pod kątem podjęcia najlepszej decyzji prowadzącej do wygranej. Trzeba także obserwować cały stół, brać pod uwagę jaki układ może mieć przeciwnik, oraz analizować jego styl zagrania.

Zapraszamy do sklepu Poker-sklep.pl

Jeżeli jesteś zainteresowany grą w pokera, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu http://poker-sklep.pl/
Mają w swojej ofercie karty do gry pokera i akcesoria najwyższej jakości!

Previous ArticleNext Article