Ciekawe

Czy można nauczyć się wróżyć z tarota?

wróżby z kart tarota
Zdania na temat tego, czy da się nauczyć wróżyć, są podzielone. Część osób wskazuje, że to dar, który się ma albo nie, ale sporo osób – w tym także i ja – stoi na stanowisku, że każdy człowiek ma intuicję. Zupełnie inną kwestią jest to, czy potrafi jej używać i wykorzystać w codziennym życiu.

Uwierz w swoją intuicję

Każdy z nas ma potencjał do tego, by – chociaż do pewnego stopnia – nauczyć się wróżyć i zacząć zauważać to, czego inni nie zauważają. Tobie też na pewno zdarzały się momenty, że czułeś, że nie powinieneś czegoś robić albo gdzieś jechać, a równocześnie twoje obawy nie były podparte żadnymi racjonalnymi przesłankami. Być może kiedyś przyśniło ci się coś, co po prostu musiałeś potraktować jako ostrzeżenie, albo pojechałeś inną drogą, bo… No właśnie, dlaczego? Mówiąc najprościej, to intuicja, ten wewnętrzny głosik, podpowiedziała ci zmianę decyzji.

Od czego zacząć?

Wróżby z kart tarota są o tyle specyficzne, że wymagają od nas sporej dawki wiedzy. W końcu każda z 78 kart ma swoje znaczenie. Prawda jest jednak taka, że suche, książkowe informacje niewiele nam dają. W tarocie bardzo dużo zależy od tego, w jakim sąsiedztwie znalazła się dana karta. Dopiero po przeanalizowaniu jej otoczenia i całości będziemy mieć pełny obraz danej sytuacji.
Co więcej, w tarocie liczą się także nasze indywidualne odczucia. W zależności od talii i osoby wróżącej interpretacje mogą się drastycznie różnić, bo w tarocie – jak i we wszystkich innym formach wróżenia – decydują przeczucia i emocje.

Jak zaprzyjaźnić się z tarotem?

Ludziom, którzy dopiero zaczynają swoją drogę z tarotem, zawsze radzę, by odstawili na moment książki i podręcznikowe definicje kart i znaleźli chwilę na zapoznanie się ze swoją talią. Usiądź w spokoju, zrób sobie herbatę i rozłóż karty, zastanawiając się nad tym, co mogą oznaczać. Staraj się nie myśleć o tym, czego już się nauczyłeś, a raczej skup się na swoich emocjach. Popatrz na, dajmy na to, Wieżę i zastanów, co czujesz, wpatrując się w budowlę przemieniającą się w ruinę. A potem przejdź do kolejnej karty…

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/ zobacz zobacz wiecje