Motoryzacja

Ubezpieczenie wkładu własnego podczas najmu samochodu

Najem samochodu – zarówno krótko, jak i długoterminowy – to coraz częściej wykorzystywana opcja przez Polaków. Najmujemy samochody z wypożyczalni nie tylko podczas wakacji, ale również w czasie podróży służbowych czy też krótkich wizyt u rodziny. Najem to doskonała alternatywa do posiadania własnego samochodu – szczególnie, że w ostatnich latach znacząco spadły ceny najmu. Co warto wiedzieć o formalnościach? Czy istotne jest ubezpieczenie wkładu własnego?

Wynajem auta i ubezpieczenie wkładu własnego

Najem samochodu to wygodna forma dla osób, które chcą szybko przemieścić się po danym obszarze lub też z jakichkolwiek względów nie chcących posiadać własnego samochodu. Sam najem nie jest sprawą skomplikowaną – po znalezieniu dopasowanej do naszych potrzeb wypożyczalni przedstawiamy nasze prawo jazdy, dokument ze zdjęciem, uiszczamy opłatę (najczęściej wybierana jest gotówka lub płatność kartą kredytową). Niektóre wypożyczalnie stawiają również warunek wieku kierowcy – najczęściej jest to 21 lat (wymagane doświadczenie za kierownicą). Wypożyczając, warto dokładnie zapoznać się z warunkami umowy – czy samochód mogą prowadzić również inne osoby niż wypożyczający? Czy samochód posiada OC i na jakich zasadach ono działa?

Wypożyczalnie chętnie decydują się też na AC z udziałem własnym – pozwala to na oszczędność na polisie. Wynajmując taki samochód, zadbajmy o ubezpieczenie wkładu własnego! Przy najmie krótkoterminowym taki wkład własny zabezpieczany jest jako kaucja.

Ubezpieczenie wkładu własnego – sposób na ochronę mienia

Jak uchronić się przed utratą wkładu? Najlepsze okaże się ubezpieczenie wkładu własnego. Jest to jednorazowy koszt rzędu kilkudziesięciu złotych, który jest gwarancją, że w razie kolizji czy uszkodzenia samochodu, odzyskamy nasz wkład własny. Jak kupić ubezpieczenie wkładu własnego? Okazuje się, że większość ubezpieczalni zaproponuje nam tę opcję. Warto przeczytać, czy ubezpieczenie wkładu własnego obejmuje 100% szkód!

 

 

 

Previous ArticleNext Article
https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/ https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/