Ciekawe

Ubezpieczenie szkolne – zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka

Każdy rodzic chce chronić swoje dziecko przed niebezpieczeństwem. Niestety, nawet najbardziej troskliwy opiekun nie jest w stanie kontrolować każdej sytuacji. Jednak, dzięki odpowiednim środkom, możemy znacząco ograniczyć skutki przykrych zdarzeń losowych. Właśnie temu służy ubezpieczenie szkolne – polisa chroniąca dzieci przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to polisa NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) przeznaczona dla dzieci w różnym wieku (od najmłodszych maluchów uczęszczających do żłobków aż do studentów). Dzięki polisie możesz otrzymać pomoc finansową, jeśli Twoje dziecko ulegnie wypadkowi, w wyniku którego dojdzie do uszkodzenia ciała, uszczerbku na zdrowiu czy, w najgorszym wypadku, śmierci. Otrzymane środki pozwolą na skorzystanie z profesjonalnej opieki medycznej, pokryją koszty zakupu leków, rehabilitacji czy pomocy psychologicznej.  Zakres ubezpieczenia zależy od oferty danego towarzystwa. Co ważne, umowa podpisana z ubezpieczycielem obowiązuje przez cały rok,  również w weekendy, w dni wolne od zajęć szkolnych, w czasie ferii i wakacji.

Czy ubezpieczenie jest obowiązkowe?

Podczas wrześniowych wywiadówek nauczyciele zachęcają rodziców, aby skorzystali z oferty ubezpieczenia grupowego. Warto mieć świadomość, że tego typu polisy często zapewniają podstawową, mocno okrojoną ochronę. Ponadto, rodzice nie mają wpływu na wykupiony wariant polisy i nie mogą negocjować warunków umowy. Nie musisz korzystać z takiej oferty. Znaczna część przezornych rodziców wykupuje szersze ubezpieczenie na własną rękę. Co ważne, wysokość składki za NNW szkolne jest stosunkowo niska.

 

Previous ArticleNext Article
live url https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://beesafe.pl/porady/przejazd-na-czerwonym-swietle/