Dom i wnetrze

Tarasola w ogrodzie – jak ta konstrukcja zmieni przestrzeń?

Coraz więcej Polaków decyduje się na postawienie tarasoli w ogrodzie – rozwiązanie to wpływa pozytywnie nie tylko na architekturę i estetykę otoczenia, ale i na nasz komfort. Jakie tarasole proponują nam topowi producenci? Czy warto zdecydować się na konstrukcję tego typu?

Tarasola dla wymagających

Tarasola to nic innego jak zgrabna, wykonana z trwałych materiałów konstrukcja, której zadaniem jest ochrona przed palącym słońcem czy deszczem. Konstrukcje tarasoli wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo – takie rozwiązanie sprawia, że nawet po wielu latach użytkowania na powierzchni profili nie pojawi się rdza. Sporym udogodnieniem dla kupujących jest fakt, że profile lakierowane są kolorami z palety ponad 200 barw, dostępne są także w odcieniach drewnopodobnych. Gotowa konstrukcja łączona jest w taki sposób, aby opierać się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h.

Jak zadaszona jest tarasola? Możliwości jest kilka. Najpopularniejsze i najbardziej cenione jest zadaszenie lamelowe, wykonane z profili aluminiowych obracających się pod kątem 135 stopni.  Zadaszenie takie pozwala na skuteczną ochronę przed słońcem. Zaletą aluminium jest jego wysoka odporność na zmienne warunki atmosferyczne oraz fakt, że nie nagrzewa się, więc w cieniu tarasoli panuje przyjemny chłód. Druga opcja to zadaszenie wykonane z materiałów poliestrowych, odpowiednio zabezpieczonych przed wilgocią, zabrudzeniami. Piękne modele tarasoli zaproponuje nam marka tarasola.pl.

Tarasola, która pozwoli cieszyć się ogrodem również w niepogodę!

Tarasola daje znacznie więcej możliwości niż tylko ochrona przed słońcem. Również w wietrzny czy chłodniejszy dzień możemy przesiadywać pod jej dachem. W przypadku deszczu woda odprowadzana będzie przez zintegrowany system ukryty w profilach nośnych.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/umowa-kupna-sprzedazy-ciagnika/ https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/