Ciekawe

Skóra w samochodzie – przywracamy blask


Pomimo tego, że większości z nas skórzana tapicerka w samochodzie kojarzy nam się z luksusem i klasą wyższą, to jednocześnie posiadając skórę we własnym aucie rzadko kiedy przestrzegamy zaleceń producenta co do odpowiedniego i regularnego dbania o jej powierzchnię. Czy we własnym garażu jesteśmy w stanie przywrócić zużytej skórze wcześniejszy blask?
Już na samym początku rozważań na temat skórzanej tapicerki należy wskazać, że jest ona niezwykle wrażliwa nie tylko na duże amplitudy temperatur (w niskich temperaturach może pękać), ale również na brak regularnego czyszczenia i zbieranie się na niej licznych zabrudzeń, które degradują jej powierzchnię. Warto mieć również na uwadze fakt, iż czyszczenie skóry niskiej jakości preparatami również może negatywnie wpływać na kondycję skóry w samochodzie.

Czym charakteryzuje się uszkodzona skóra?

Po czym poznać, że skóra na naszej tapicerce nadaje się do regeneracji? Wbrew pozorom jest to widoczne już na pierwszy rzut oka poprzez pęknięcia powierzchni skory oraz jej wypłowienie, a czasem nawet wytarcie do „białości”. Jeżeli skóra na tapicerce naszego samochodu ma jednak wyraźne rozdarcia, o nie powinniśmy sami próbować jej regenerować – nie obejdzie się bez ingerencji profesjonalnego tapicera.

Lakier do skóry samochodowej

Rozwiązaniem problemu wypłowiałej i zużytej skóry na tapicerce jest zakup i zastosowanie specjalnego lakieru do skóry samochodowej. Wbrew pozorom lakier do skóry samochodowej nie jest specjalnie dużym wydatkiem – w większości przypadków zamkniemy się w kwocie kilkudziesięciu złotych, za buteleczkę pozwalająca na regenerację całej tapicerki skórzanej. Cała operacja regeneracji opiera się na przygotowaniu skory do nałożenia farby, a to jej umyciu i odtłuszczeniu, a następnie równomiernym położeniu dopasowanej do oryginalnego odcienia skóry farby.

Czy to jest trwałe rozwiązanie?

Wbrew pozorom pomimo tego, co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, tego typu farby i lakiery do skóry samochodowej wnikają dość głęboko w strukturę skóry nie tylko przywracając jej konkretny odcień, ale również zabezpieczają przyszłość. Ego typu regeneracja pozwoli nam na przynajmniej kilkuletnie ukrycie zużycia tapicerki w naszym samochodzie, co może przełożyć się nie tylko na większą przyjemność z podróżowania, ale również na większą wartość danego pojazdu przy jego ewentualnej odsprzedaży.
Lakier do skóry samochodowej kupisz naLakiery24.com

Previous ArticleNext Article
Industrialny bukowy stolik nocny z półką -meble.pl https://beesafe.pl/porady/podatek-od-sprzedazy-samochodu/