Ciekawe

Puszki podłogowe praktycznym rozwiązaniem


W otoczeniu, w którym przebywa człowiek, wzrasta zapotrzebowanie na energię elektryczną. Choć urządzenia elektryczne są coraz bardziej energooszczędne, to przybywa ich pod względem ilościowym. Jedne wymagają stałego dostępu do prądu, a inne muszą być co jakiś czas ładowane. W efekcie potrzeba coraz więcej gniazdek, do których można podłączyć sprzęt.
W małych pomieszczeniach gniazdka zazwyczaj są umieszczane w ścianach, a gdy jest ich zbyt mało, stosuje się przedłużacze. Jednak z drugiej strony powstaje coraz więcej budynków, w których znajdują się pomieszczenia o bardzo dużej powierzchni, które nie są podzielone żadnymi ścianami. W takich miejscach często konieczne jest, aby gniazda elektryczne znajdowały się nie tylko w ścianach, ale również także były rozmieszczone w różnych miejscach takich pomieszczeń. W takich sytuacjach nie ma innego wyjścia jak zamontowanie puszek podłogowych, a w nich gniazd podłogowych. Takie rozwiązania spotyka się w różnych miejscach, szczególnie w budynkach użyteczności publicznej i w miejscach pracy.

Gniazdo podłogowe praktycznym źródłem prądu i innych mediów

Rozwiązanie takie jak puszki podłogowe spotyka się w miejscach takich jak biura open space, hale targowe i wystawiennicze, hale produkcyjne, hale bankowe i inne. Dzięki puszkom podłogowym można podprowadzić prąd i inne media dokładnie w konkretne miejsce, gdzie znajduje się stanowisko pracy czy jakieś zasilane prądem urządzenie. Umieszczona w podłodze puszka podłogowa z gniazdkiem pozwala na to, aby nie trzeba było stosować przedłużaczy, które nie zawsze są wygodne, a często stanowią też zagrożenie dla bezpieczeństwa, szczególnie w miejscach, gdzie używa się wody i innych substancji płynnych. W puszkach podłogowych można umieścić nie tylko gniazdka elektryczne, ale również inne media, jak internet czy telefon.

Puszki podłogowe i wymagania techniczne

Choć gniazdo podłogowe można w niektórych przypadkach zamontować w tradycyjnej podłodze, to najczęściej wymaganie jest do tego położenie podłogi technicznej. Podłogi podniesione są zbudowane z płyt i wsporników. Kable i inne przewody biegną pod blatami podłogowymi, w nich umieszczana jest puszka podłogowa, a w niej potrzebne gniazda. Każde gniazdo podłogowe jest zamykane, dzięki czemu nie przeszkadza, gdy nie jest używane, stanowiąc jedną powierzchnię z podłogą. Mało tego, wiele puszek i gniazd podłogowych jest wodoodpornych, co zabezpiecza przed zalaniem i pozwala na umieszczanie gniazd podłogowych na posadzkach wymagających mycia wodą.

Previous ArticleNext Article
zobacz https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/ https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/