Zdrowie i uroda

Skarpety idealne dla sportowców

Każdy, kto choć trochę zna się na sporcie wie, że dobór porządnej i odpowiedniej odzieży sportowej jest absolutną koniecznością podczas ćwiczeń. Źle dobrany stój na trening może być przyczyną nieprzyjemnego dyskomfortu podczas aktywności fizycznej, a w najgorszym przypadku uszczerbku na zdrowiu.

Miłośnicy sportu bardzo często decydują się na odzież termoaktywną, która zapewni skórze odpowiednią wentylację i odprowadzi nadmiar wilgoci, w takim stroju naprawdę ciężko się spocić, co wpływa znacząco na komfort treningu.

Odzież swoją drogą, jednak coraz więcej ludzi coraz większą wagę przywiązuję także do skarpetek sportowych. Zwłaszcza w przypadku mężczyzn jest to istotny element sportowej stylizacji, gdyż męskie stopy są bardziej podatne na spocenie oraz często to właśnie mężczyźni są mniej ostrożni i uważni. Oznacza to nic innego, jak to, że czas zaopatrzyć się w porządne skarpety męskie sportowe!

Jak muszą wyglądać skarpety sportowe?

O tym, jakie skarpety sportowe będą najlepsze decyduje wiele czynników na pewno rodzaj dyscypliny sportowej. Inne skarpety sportowe należy założyć do biegania, a inne na fitness czy taniec.

Do biegania perfekcyjnie sprawdzą się skarpety sportowe. Są one zaprojektowane w sposób anatomiczny, to znaczy, że są dopasowane indywidualnie do prawej i lewej stopy. Ułatwia to niewiarygodnie stawianie stopy na podłożu, zatem z pewnością zwiększy zdolność do pokonywania długich kilometrów.

Modele skarpet sportowych dosyć często wykoanne są ze sztucznych włókien, takich jak poliester czy lycra, gdyż materiały syntetyczne nie pochłaniają wilgoci, co pozwala zachować komfort podczas aktywności.

Pomysłową opcją są także bawełniane skarpety, lecz z różnymi domieszkami włókien syntetycznych. Sportowcy lubią to rozwiązanie, ponieważ takie skarpety sportowe zachowują swoją miękkość włókien bawełnianych, a jednocześnie nie chłoną wilgoci tak jak stuprocentowa bawełna – wręcz przeciwnie, odprowadzają ją na zewnątrz, a stopa podczas sportowych wojaży pozostaje sucha.

Dlaczego sportowcy lubią skarpety bambusowe?

Skarpety z włókien sztucznych nie znajdą fanów wśród ekologów i osób, które wybierają wyłącznie produkty z naturalnymi składami. W takiej sytuacji na ratunek przybywają męskie skarpety sportowe wykonane z bambusa.

Nie dość, że bambus na tekstylia pozyskiwany jest w sposób całkowicie ekologiczny, to jeszcze ma mnóstwo świetnych właściwości, które zadowolą każdego sportowca.

Bambus ma właściwości antybakteryjnie – nawet po całym dniu na boisku czy w górach, można być spokojnym o „sytuację” w bucie. Przez to, że tkanina bambusowa idealnie odprowadza pot, stopy nie są zagrożone przegrzaniem, a co za tym idzie odparzeniami czy nawet grzybicą. Już nie wspominając o nieprzyjemnym zapachu.

Zaletą takich męskich skarpet jest jeszcze jedna, zbawienna dla sportowców, właściwość. Bambus ma rewelacyjne właściwości termoregulacyjne, co znaczy, że zimą daje ciepło, a latem przyjemnie chłodzi. Każdy sportowiec przebiegający maraton w upale lub podczas gry na boisku w pełnym słońcu z pewnością doceni tę właściwość!

Previous ArticleNext Article