Zdrowie i uroda

Bieganie zimą – w co się ubrać?

Miłośników biegania przybywa z roku na rok, powstaje coraz więcej maratonów i atrakcji dla osób lubiących bieganie. Bieganie latem to dla wielu podstawa i absolutna konieczność, jednak są również fani joggingu, którzy decydują się pobiegać także zimą.

Nieodpowiednio dobrany strój może być przyczyną poważnych przeziębień, zapalenia płuc czy innych chorób. Poza tym można uszkodzić sobie skórę, mróz i śnieg w kontakcie z niewłaściwie zabezpieczoną skórą może spowodować nieprzyjemne odmrożenia.

Jak ważne jest zabezpieczenie stóp przed zimnem?

Z dobraniem odzieży wierzchniej raczej rzadko występuje jakikolwiek problem. Wystarczy dobrej jakości koszulka i ciepła bluza, a w razie siarczystego mrozu także sportowa kurtka.

Najważniejsze są jednak odpowiednio zabezpieczone stopy, gdyż to one odpowiadają za temperaturę całego ciała, a przemarznięte w mgnieniu oka sprawią, że wylądujemy w łóżku z gorączką.

Skarpety frotte – idealne rozwiązanie dla biegaczy

Odpowiednio dobrane skarpety męskie frotte do biegania są absolutną koniecznością, jeśli nie chcemy odmrozić stóp. Decydując się na jogging zimą polecamy wybrać skarpety frotte męskie lub damskie. Skarpety bawełniane czy bambusowe nazywają się tak, biorąc pod uwagę nazwę włókna, w przeciwieństwie do skarpet frotte, które swoją nazwę biorą od rodzaju splotu. Sposób splotu tej dzianiny pętelkowej czyni ją wytrzymałymi i trwałymi, co sprawdzi się idealnie przy bieganiu, gdzie nacisk na stopy jest bardzo duży i energiczny.

Poza tym skarpety frotte są miękkie w dotyku i przyjemnie otulają stopę, co także będzie stanowić komofrt podczas joggingu, gdyż buty sportowe często są idealnie dopasowane i przylegające, dlatego też szorstkie skarpety podrażniałyby stopę.

Miękkość skarpet frotte to oczywiście świetna zaleta, jednak jeszcze bardziej przydatną właściwością skarpet frotte to ich elastyczność, która sprawia, że idealnie przylegają do stopy.

Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, których pasją jest bieganie, gdyż skarpety te świetnie amortyzują wstrząsy i zapobiegają przetarciom przy bardziej gwałtownych ruchach i wygięciach stopy, zapobiegając drobnym kontuzjom podczas joggingu.

Skarpety frotte bardzo dobrze przepuszczają powietrze, nie dopuszczając do nadmiernego nagromadzenia wilgoci w bucie. Dla sportowców jest to perfekcyjne rozwiązanie, gdyż nawet zimą stopa poci się przy intensywnej aktywności fizycznej. Zakładając skarpetki frotte do biegania, mamy pewność, iż nasza stopa pozostanie sucha, co bezpośrednio wpływa na powstawanie mniejszej ilości bakterii i drobnoustrojów na stopie – skarpetki takie są antybakteryjne i pomagają utrzymać prawidłową higienę stóp.

No i najważniejsze – skarpety frotte są ciepłe, co jest przy bieganiu podczas chłodnych dni niewątpliwie przydatne. Ogrzeją one odpowiednio stopy podczas mrozów i skutecznie ochronią przed wilgocią i odmrożeniami. Właśnie dlatego nie będziemy zmuszeni, by rezygnować z aktywności nawet zimą!

Previous ArticleNext Article
zobacz Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft