Turystyka

Skalny – idealne miejsce na odpoczynek

Szczawnica jest pięknym miastem uzdrowiskowym położonym w Beskidach Zachodnich. Znajduje się pomiędzy łańcuchem Pienin i Beskidem Sądeckim, panujący w niej mikroklimat doskonale wpływa na zdrowie oraz na kondycję górnych dróg oddechowych. Nie można zapomnieć o Pijalni Wód Mineralnych, która jest nieodłącznym elementem Uzdrowiska.
skalnyW pijalni do dyspozycji gości są szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe i bromkowe
bogate w sole mineralne oraz liczne mikroelementy. Szczawnica stanowi atrakcje dla odwiedzających przez cały rok, zimą jest idealnym miejscem dla amatorów zimowego szaleństwa, natomiast przez resztę roku zadowala miłośników przyrody i górskich wypraw.  W sezonie zimowym otwierane są trasy narciarskie, dodatkowo naśnieżane oraz wyciągi. Należy wspomnieć o popularnym wyciągu na Palenicę, to kolejka krzesełkowa, z której widać panoramę Tatr, Pienin, Beskidu Sądeckiego i całej Szczawnicy. Niedaleko Palenicy znajduje się 700 metrowa rynna grawitacyjna, która jest źródłem rozrywki dzieci i dorosłych.
Dobrze rozwinięta flora i fauna zachwyci każdego zwiedzającego, szlaki górskie prowadzą na najwyższe szczyty Pienin i Gorców oraz prowadzą do różnych rezerwatów przyrody.  Dla miłośników sportów wodnych idealny jest spływ Dunajca, który można pokonać kajakiem lub  tratwą.
Pensjonat Skalny mieszczący się w Szczawnicy oferuje nowocześnie urządzone pokoje osobowe oraz typu studio o podwyższonym standardzie. Pensjonat posiada także ofertę stworzoną z myślą o grupach zorganizowanych. Do dyspozycji gości otwarta jest stołówka serwująca regionalne potrawy.
Zapraszamy na noclegi w Szczawnicy!

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecej https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/