Zdrowie i uroda

Sauna fińska w domu

Czy sauna fińska w domu jest dobrym pomysłem? Jakie są przeciwwskazania do jej stosowania?

Sauna fińska do domu

Na rynku znajdziemy szereg rozwiązań umożliwiających stworzenie w domu sauny fińskiej. Nie jest to duży koszt, a może dać wiele korzyści. W zestawach zazwyczaj znajdziemy obudowę z drewna (sufit, podłoga, ściany) i niezbędne wyposażenie (takie jak ławeczki, drzwi z hartowanego szkła, piec mierzący temperaturę i wilgotność powietrza).Okazuje się że sauna fińska w domu może mieć inny rodzaj źródła ciepła. Najczęściej wykorzystuje się promienniki podczerwieni zastępujące piec. Emitują one całkowicie bezpieczną dla człowieka podczerwoną energię. Warto zauważyć, że temperatura w tym przypadku jest trochę niższa – oscyluje na poziomie 30 – 50 stopni Celsjusza, a wilgotność osiąga 5 – 25 procent.

Wskazania

Sauna fińska jest zalecana w chorobach układu oddechowego, osobom z nadciśnieniem tętniczym, z chorobami zwyrodnieniowymi stawów. To doskonały sposób na relaks i odpoczynek po ciężkim dniu. Wśród wskazań do stosowania sauny fińskiej można także wymienić;

– astmę,
– schorzenia nerek,
– depresję,
– spadki ciśnienia krwi,
– zaburzenia krążenia obwodowego,
– reumatyzm,
– otyłość,
– zmniejszone łaknienie itp.

Przeciwwskazania

Oprócz szeregu wskazań, istnieją także przeciwwskazania do stosowania sauny fińskiej. Osoby z gorączką powinny odpuścić korzystanie z sauny, także ze stanami zapalnymi stawów. Kobiety w ciąży i mające menstruację to kolejne osoby, które powinny zrezygnować z sauny fińskiej. W saunie nie powinny przebywać osoby mające cukrzycę, epilepsję, kamicę nerkową, niewydolność krążenia, choroby weneryczne, klaustrofobię, zapalenie żył, schorzenia wzroku i skóry (jaskra, trądzik różowaty).W tych przypadkach nie warto narażać swojego zdrowia, dlatego posiadając wymienione schorzenia, zapomnijmy o korzystaniu z sauny.

Sauna nie jest odpowiednia dla każdego, warto zapoznać się z szeregiem przeciwwskazań, aby nie zagrozić własnemu organizmowi. Osoby zdrowe mogą jednak korzystać z sauny, ale gdy poczujemy się wewnątrz słabo i nasze samopoczucie ulegnie obniżeniu, natychmiast wyjdźmy z sauny. Sauna fińska do domu to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że użytkownicy są zdrowi i lubią korzystać z jej dobrodziejstw.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/rodzaj-pojazdu-i-przeznaczenie-co-wpisac/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/ile-sie-czeka-na-prawo-jazdy/