Dom i wnetrze

Remontowanie mieszkania – od czego zacząć?

Raz na kilka lat decydujemy się na remontowanie konkretnych części mieszkania lub całej jego powierzchni – wynika to z badań przeprowadzonych przez znane firmy budowlane. Remontów często podejmujemy się sami, a decyzja o pomocy specjalisty dyktowana jest najczęściej nieznajomością konkretnych zagadnień (np. kładzenie nowej instalacji elektrycznej). Podczas remontów najczęściej kładziemy nowe gładzie oraz decydujemy się na używanie nowych kolorów farb czy tapet. Co jednak jeśli mieszkanie wymagać będzie on nas większego nakładu pracy?
Problemem najczęściej są wszelkie instalacje. W mieszkaniach z rynku wtórnego mogą mieć one nawet 40 lat! Taka instalacja stanowi zagrożenie na zdrowia mieszkańców. Aby mieć pewność, że nasze mieszkanie jest bezpieczne konieczna może okazać się wymiana – wspomoże nas w tym spółdzielnia. Co wymieniamy najczęściej? Przede wszystkim grodzice stalowe, rury żaroodporne i rury grubościenne. Współcześnie materiały te są znacznie trwalsze niż te tworzone 20 lat temu. Ich wymiana pozwoli nam spać spokojnie! Warto wrócić uwagę na inne nowoczesne rozwiązania proponowane przez producentów, w tym rury zimno ciągnione.
Wiele uwag zwraca się także na konstrukcji stalowe – w przypadku nowoczesnego budownictwa najpopularniejsza stal duplex jest stosowana właściwie powszechnie. Dawniej konstrukcje żelbetonowe były na porządku dziennym. Skąd tak wielka popularność stali obecnie? Wynika to przede wszystkim

Jakie narzędzia okażą się pomocne podczas oględzin oraz remontowania?

Zanim zabierzemy się za jakiekolwiek prace remontowe, konieczne jest zgromadzenie odpowiednich narzędzi, wśród nich: pędzle, wiadra, wiertarki, zestawy narzędzi domowych, mieszalniki i inne. Konieczne jest posiadanie również bardziej specjalistycznych elementów, takich jak trójnik nierdzewny, specjalistyczne końcówki do wiertarki.
Od czego zaczynamy remont? Pierwszym krokiem jest oczywiście wyniesienie lub zabezpieczenie wszelkich mebli, które podczas trwania remontu będą narażone na uszkodzenia, zapylenie czy trwałe ubrudzenie. W tym celu możemy posiłkować się foliami do malowania. Dobrym wyjściem będzie też wyniesienie mebli do innego pomieszczenia czy nawet na korytarz bloku czy garażu.
Podczas remontowania łazienki uważajmy na armaturę. Armatura skład jest niezwykle podatna na uszkodzenia związane z silnymi uderzeniami czy działaniem pyłu.

Previous ArticleNext Article