Zdrowie i uroda

Puder transparentny

Promienna i jednocześnie matowa skóra – czy to możliwe? Tak, jeżeli zastosujemy dobrej jakości puder transparentny. Kosmetyk ten dobrze utrwala makijaż, jednocześnie nie tworząc na twarzy efektu maski. Chroni ponadto skórę twarzy przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Dla jakiej cery przeznaczony jest ten rodzaj pudru?

Puder transparentny ma tę zaletę, że nadaje się do wszystkich rodzajów cery. Nie obciąża i podrażnia delikatnej skóry, jest hypoalergiczny i nie zatyka porów. Większość tego typu produktów ma w składzie wyłącznie naturalne składniki mineralne i nie zawiera dodatkowych substancji chemicznych.
Puder transparentny doskonale współgra ze wszystkimi kolorami i typami podkładów. Choć niewidzialny, nadaje efekt matowej, jedwabistej i świeżej cery, niezależnie od jej rodzaju. Należy pamiętać jednak, że nie jest on przeznaczony do maskowania niedoskonałości. Do tego celu użyjmy tradycyjnego pudru. Funkcją pudru transparentnego jest matowanie skóry, utrwalenie i wykończenie makijażu.

Jaki rodzaj pudru wybrać?

W drogeriach znajdziemy różne rodzaje pudru transparentnego. Może być to produkt sypki lub w formie kamienia. Puder sypki stosowany jest zazwyczaj podczas wykonywania makijażu w domu. Jego aplikacja jest nieco trudniejsza niż pudru w kamieniu, ponieważ nietrudno przesadzić z jego ilością. Tutaj jednak pojawia się kolejna przewaga pudru transparentnego nad zwykłym – jego nadmiar nie zostawia przykrych efektów w postaci plam i smug. Puder w kamieniu sprawdzi się świetnie dla osób mających mniejsze doświadczenie w wykonywaniu makijażu. Ta forma jest wygodna do użycia w ciągu dnia, do wykonania poprawek makijażu.
W sprzedaży dostępne są pudry wykonane z ryżu, bambusa, a nawet banana. Pudry ryżowe są delikatniejsze, pochłaniają nadmiar sebum, łagodzą stany zapalne i odświeżają skórę. Pudry bambusowe dobrze matują, działając łagodząco i antybakteryjnie. Puder bananowy ma nieco żółtawy odcień, który niweluje zaczerwienienia twarzy i zakrywa cienie pod oczami.

Jak używać pudru transparentnego?

Sekretem perfekcyjnego makijażu jest odpowiednie naniesienie pudru. Nakłada się go jako ostatnią warstwę makijażu i to on w głównej mierze decyduje o ostatecznym efekcie.
Puder aplikować należy za pomocą gęstego pędzla, gąbeczki lub puszku. Należy go nakładać małymi, kolistymi ruchami, lekko dociskając do skóry. Pudrowanie rozpoczyna się od górnych partii twarzy, kierując się ku dołowi, zgodnie z układem włosków na twarzy. Tak wykonany makijaż przetrwa wiele godzin, nie wymagając gruntownych poprawek.

Puder transparentny kupisz na kosmetykizameryki.pl

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecej ofluo.com zobacz wiecje