Ciekawe

Bądź prawdziwą divą! Wybierz narty Rosignol Diva!

Narty dla kobiet, narty dla mężczyzn, wreszcie… narty dla dzieci. Kto by się połapał w takim zróżnicowaniu ofert i produktów? A tymczasem marka Rosignol wprowadza narty dla dziewczyn. I to pod wdzięczną nazwą Diva. Jak to wszystko ogarnąć i uporządkować?

Narty dla dziewczyn, czyli?

Żeby było jasne, narty Rosignol Diva to autentycznie produkt skierowany do dziewczyn. Nie do kobiet, tylko do dziewczyn… Czyli do młodych, aktywnych osób, które szukają lekkich rozwiązań o uniwersalnym charakterze. I takie właśnie są te narty. Utrzymane są w lekkiej stylistyce, którą na dodatek eksponuje ich biało – kwiecista barwa. Są smukłe i zwrotne, dzięki czemu doskonale radzą sobie na różnych rodzajach nawierzchni. Mają niewielką siłę rozpięcia, co oznacza łatwość ich zdejmowania w każdych, nawet niebezpiecznych warunkach. Jednym słowem – bezpieczeństwo i wygoda.

Oczywiście jak każdy produkt, narty Rossignol Diva nie są przystosowane do wszystkich warunków i w niektórych z nich sprawdzają się gorzej. Zwłaszcza dotyczy to stoków nieprzygotowanych o dużym stopniu trudności. Drewniany rdzeń nart po prostu nie radzi sobie w takich warunkach i nie przenosi drgań tak, jak inne, bardziej ekstremalne narty. Nie o to jednak chodzi. Narty Rossignol Diva są dostosowane do potrzeb młodych kobiet a te – jak wiadomo – nie zawsze muszą marzyć o ekstremalnej jeździe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty rossignol – AGASPORT

Zdroworozsądkowa lekkość

Producent nart Rossignol Diva zadbał o to, by jego produkty nie należały do najcięższych. Nic w tym dziwnego – są przecież przeznaczone dla małych kobiet. Nie dziwi więc fakt, że łączna masa jednej pary to zaledwie 2.2 kilograma. Na stoku, tak niewielki ciężar bardzo pomaga. Zwłaszcza podczas wykonywania bardziej agresywnych i dynamicznych zwrotów.

To jednak nie wszystko. Trzeba pamiętać o tym, że narty Rossignol Diva to także kwintesencja zdrowego rozsądku. Dlatego ich bezpieczny promień skrętu minimalnie przekracza 11 metrów, przy założeniu, że ich długość to 150 cm. Oczywiście dłuższe narty wyróżnią się nieco większym promieniem a krótsze – jak łatwo się domyślić – mniejszym. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę, że stok może mieć bardzo zróżnicowany charakter. Niemniej, jest to wartość bezpieczna, w sam raz dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Podsumowując, w przypadku nart Rossignol Diva można mówić o zgrabnym połączeniu wygody użytkowania, stabilności jazdy i – rzecz jasna – bezpieczeństwie. Jak na drewniane rdzenie przystało, produkt ten będzie doskonale trzymał się zwłaszcza ustabilizowanych i przygotowanych tras.

Previous ArticleNext Article