Ciekawe

Prezerwatywa dla kobiet – hit czy kit?

Prezerwatywa dla kobie - hit czy kitNie każdy wie, że istnieją również prezerwatywy dla pań. Mają kształt kapturka i mogą być jednokrotnego lub wielokrotnego użytku. Czym się różnią od odpowiednika dla mężczyzn i czy rzeczywiście działają?

O damskich prezerwatywach

Nie są jeszcze tak popularne jak tradycyjne „gumki”, ale dorównują im skutecznością. Są wykonane zwykle z antyalergicznej, wytrzymałej gumy silikonowej klasy medycznej. Są tak zaprojektowane, aby nie przesuwały się w trakcie stosunku. Zakrywają szyjkę macicy i zapobiegają przedostaniu się nasienia do dróg rodnych. Stanowią alternatywę dla innych metod koncepcyjnych dla kobiet, takich jak wkładki domaciczne, plastry czy tabletki hormonalne. Dostęp do nich nie jest trudny – można je kupić w aptece lub przez internet. Na polskim rynku prezerwatywy dla kobiet występują w kilku wymiarach – możesz wybrać wersję dla kobiet, które nigdy nie rodziły lub dla tych, które posiadają dzieci. Niektóre z prezerwatyw (np. FemCap) są wielokrotnego użytku, wystarczy je umyć po użyciu i mogą nie stracić swojej antykoncepcyjnej skuteczności nawet przez rok. Dostępne są również prezerwatywy jednokrotnego zastosowania (np. Pasante Female Clinic).

Zalety

Do plusów tej metody można zaliczyć to, że:
– twój partner nie musi nawet wiedzieć, że używasz „kapturka”, aby zabezpieczać się przed ciążą,
– nie ingeruje w gospodarkę hormonalną kobiecego ciała,
– zapewnia dużą swobodę – jest łatwa i wygodna w użyciu,
– nie powoduje żadnych efektów ubocznych,
– nie powoduje dyskomfortu, prezerwatywa jest niemal niewyczuwalna,
– jest tańsza niż inne środki antykoncepcyjne, takie jak tabletki hormonalne,
– prezerwatywa jest równie skuteczna w zapobieganiu chorobom przenoszonych drogą płciową, co jej tradycyjny odpowiednik,
– prezerwatywę można założyć zanim jeszcze dojdzie do stosunku, co pozwala na utrzymaniu intymnej atmosfery przez cały czas trwania zbliżenia.

Wady

Jedyną wadą jest to, że podobnie jak klasyczna prezerwatywa ani żadna inna metoda antykoncepcyjna, kapturek nie daje 100-procentowej ochrony przed ciążą. Jego skuteczność ocenia się zwykle na 92-95%.

Jak zaaplikować prezerwatywę dla kobiet

Należy ją delikatnie wyjąć z opakowania i wsunąć do ciała (najlepiej zrobić to w pozycji leżącej lub kucając). Kapturek ma dwa pierścienie – jeden szerszy pozostaje na zewnętrznych wargach sromowych, zabezpieczając przesuwanie prezerwatywy, drugi pokrywa wnętrze pochwy. Aby środek był skuteczniejszy, należy stosować go ze środkiem plemnikobójczym, który dodatkowo działa nawilżająco. Po zbliżeniu prezerwatywa nie powinna pozostawać długo w ciele. Uwaga! Przed zastosowaniem koniecznie przeczytaj instrukcję obsługi, ponieważ produkty różnych marek mogą różnić się sposobem użycia.
Tutaj znajdziesz skuteczne środki zabezpieczające przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Previous ArticleNext Article