Dom i wnetrze

Pranie, sprzątanie, gotowanie to nasza codzienność

pranie-sprzątanie-gotowanie-to-nasza-codziennośćPranie, sprzątanie, gotowanie to nasza codzienność. Na szczęście, by ta praca nie zamieniła się w przytłaczający obowiązek, mamy do dyspozycji sprzęt AGD. Gdyby nie pralka czy odkurzacz, marny byłby nasz żywot… Pomyśl o tym, gdy następnym razem będziesz miała ochotę kopnąć swoją starą pralkę. Możesz też – zamiast złościć się i ciskać przekleństwami – kupić nowe urządzenie. Tylko jaką pralkę wybrać?

Cena adekwatna do zawartości

Pamiętaj, że „nie wszystko złoto, co się świeci”. Niekoniecznie też tanie pralki są dobre, choć większość z nich oferuje naprawdę wiele funkcji i programów. Tutaj ważna jest rozwaga i rozsądek. Pod żadnym pozorem nie kupuj pralki, która pracuje głośno czy nie jest energooszczędna. Jeśli już postanowiłaś zakupić nową, wybierz taką, która zapewni Ci chociaż minimum komfortu. Cichutko wirująca pralka to dzisiaj standard, nie luksus. Dzięki temu nie będziesz musiała prać tylko wtedy, gdy jest tańsza taryfa za prąd lub jedynie za dnia. Pralka, której „nie słychać”, to pranie ubrań również w nocy i świeże, czyste ubrania każdego poranka.

Namiastka luksusu

Jeśli jednak masz nieco więcej funduszy przeznaczonych na zakup nowej pralki, wybierz pralkę z funkcją prania za pomocą pary. To nowy, rewolucyjny sposób na czyste i gładkie pranie. Moc pary sprawia, że ubrania możesz odświeżyć bez użycia ani grama detergentu. Ponadto, wysoka temperatura równie dobrze nie tylko oczyszcza tkaniny z brudu, ale też usuwa alergeny. Mało tego, nadaje się także do materiałów delikatnych. Kolejną zaletą prania w parze jest to, że ubrania, które wyciągasz z pralki, są gładkie. Wybór pralki od razu stał się prostszy, prawda?
Kupując pralkę zwróć też uwagę na takie aspekty, jak ilość lat gwarancji niezawodnego działania urządzenia, szybkość obrotu bębna na minutę i wielkość wsadu. Im szybciej obraca się bęben, tym lepiej. Przy 1000 obrotów pranie, które wyjmujesz z pralki, jest prawie suche. Jeśli zatem chodzi o wsad, im większy, tym lepiej. Dzięki temu wypierzesz wszystko – prześcieradła, koce oraz wszystkie ciuchy swojej licznej rodzinki. Istotne jest również to, z czego została wykonana grzałka. Najlepiej, by była wykonana ze specjalnego stopu stali niklowej, co zapewni jej odporność na osiadanie się kamienia, a w efekcie dłuższe życie Twojej pralki. Wybierz też pralkę z cyfrowym wyświetlaczem, gdyż dzięki niemu nastawienie urządzenia zajmuje zaledwie kilka sekund i wbrew pozorom nie jest trudne.

Previous ArticleNext Article
Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/