Dom i wnetrze

Jak kupić dobry sprzęt AGD?

jaką lodówkę kupić?Zakup sprzętu AGD wcale nie jest taki łatwy, jakby się mogło wydawać. Jak się okazuje, przeciętny człowiek niewiele wie na jego temat. Jaki parametry są najważniejsze? Na co zwrócić uwagę, kupując pralkę? Jakimi cechami powinna odznaczać się dobra lodówka? Oto kilka wskazówek na temat tego, jak kupić dobry sprzęt AGD do domu.

Zakup lodówki

W przypadku zakupu lodówki, pierwszą rzeczą, nad jaką musimy się zastanowić, to jej rodzaj. Na rynku dostępne są chłodziarki, chłodziarko-zamrażarki oraz lodówki pod zabudowę. Warto wziąć też pod uwagę jej wielkość – duże lodówki Side by Side są idealne dla większych rodzin. Bardzo ważne są również ich funkcje – specjalny system przechowywania owoców i warzyw – tzw. crisper box, system utrzymujący stałą temperaturę – fresh control, stałe oczyszczanie lodówki z przykrych zapachów, dzięki stałej filtracji powietrza – Technologia Filtr Pure N Fresh, funkcja wykrywania usterek – smart diagnosis. Ale funkcje to nie wszystko. W przypadku lodówki, warto również zwrócić uwagę na klasę klimatyczną sprzętu. Co to dokładnie oznacza? Jest to parametr, który określa, w jakiej temperaturze sprzęt najlepiej, najefektywniej i najbardziej wydajnie działa. Oznaczony jest literami T – tropikalny, ST – subtropikalny, N – normalny, SN – subnormalny. W naszej strefie klimatycznej najlepiej wybierać sprzęt o symbolu N lub SN. Kupując lodówkę, koniecznie należy zwrócić uwagę na zdolność mrożenia, czyli maksymalną masę produktów, jaki dany model może zamrozić w trakcie doby. Określana jest ona w kilogramach.

Zakup pralki

Przy zakupie pralki należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim funkcje. Dzisiaj, poza podstawowymi programami, mamy do wyboru wiele innych możliwości, które ułatwiają korzystanie ze sprzętu, sprawiając, że jest o wiele bardziej efektywny. Najpopularniejszymi są – redukcja piany, odzysk detergentów, system eko, system stop, pranie ze zraszaniem, pranie butów, pranie koszul, pranie bielizny itp. W przypadku pralek duże znaczenie odgrywa również jej wielkość, która uzależniona jest przede wszystkim od wielkości łazienki. Obecnie do wyboru mamy pralki tradycyjne, pralki typuslim, pralki ładowane od góry oraz pralki pod zabudowę. Tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Niezwykle ważna, zarówno w przypadku pralek , jak i lodówek, jest klasa energetyczna sprzętu. Oznaczona jest literami od A (oznacza najniższe zużycie prądu) do G (oznacza najwyższe zużycie prądu).
Zanim wybierzemy się do sklepu, warto zastanowić się, czego oczekujemy od sprzętu, jakie parametry i funkcje są dla nas najważniejsze. Warto poczytać o sprzęcie oraz popytać o radę kogoś, kto taki zakup ma już za sobą.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/ulga-rehabilitacyjna-na-samochod/ https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/