Wstąpienie Polski do UE otworzyło nam drzwi do rynków pracy w Europie. Na możliwość pracy w Niemczech trzeba było poczekać do maja 2011 roku, ale np. Wielka Brytania od razu otworzyła swoje granice. Polacy uważani na dobrych i solidnych pracowników, nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Czasami na wyjazd decyduje się jeden z małżonków, czasami wyjeżdżają całe rodziny. Popularne oferty pracy, to praca dla opiekunów osób starszych i dzieci, pracowników medycznych i specjalistów IT. Warto sprawdzić oferty tzw. praca za granicą dla par
Praca i mieszkania za granicą
Osoby, które decydują się na pracę i mieszkanie na terenie państwa UE nie muszą starać się o specjalne pozwolenie. Konieczny jest ważny dokument tożsamości. Jeżeli chcemy pracować i żyć w innym kraju powyżej 6 miesięcy należy zgłosić się do urzędu w celu uzyskania statutu rezydenta tymczasowego – nie będzie problemu z podwójnym opodatkowaniem dochodów. Wysokie zarobki bez problemu pozwalają pokryć koszty utrzymania, a nawet zaoszczędzić co miesiąc pewną kwotę.
Praca za granicą, a mieszkanie w Polsce
W Niemczech, bez dodatkowych pozwoleń możemy pracować od 01 maja 2011 roku. Mieszkańcy Słubic, Szczecina i innych miejscowości graniczących z Niemcami chętnie podejmują tam pracę bez wyprowadzania się z Polski. Atutem takiego rozwiązania są zdecydowanie wyższe zarobki niż w Polsce.