Ciekawe

Kije golfowe – jaki materiał?

Osoby, które planują zakup swoich pierwszych kijów golfowych, powinny zwracać szczególną uwagę nie tylko na ich design, ale przede wszystkim na jakość wykonania i na sam materiał, z którego są zrobione. W Polsce jeżeli chodzi o kije golfowe to najczęściej można spotkać się z trzonkami wykonanymi ze stali. Trzonki są jednym z najważniejszych elementów kija i warto zwracać na niego szczególną uwagę. Stal jest materiałem, który w golfie stosowany jest od bardzo wielu lat.

Trzonki kompozytowe

W ostatnim czasie na naszym rynku pojawiają się propozycje trzonków wykonanych z nowoczesnych materiałów kompozytowych. Największą ich zaletą jest zdecydowanie większa elastyczność. Kije golfowe tego typu są doskonałą propozycją przede wszystkim dla osób początkujących, którzy nie będą odczuwać aż tak bardzo na swoich dłoniach skutków nieprawidłowo wykonanych uderzeń. Trzonki kompozytowe doskonale przejmują część energii, która powraca do gracza, zwłaszcza gdy ten zamiast w piłeczkę uderzy w ziemię. Amatorzy, którzy trenują na stalowych trzonkach po kilku błędnych uderzeniach, mogą odczuwać niestety ból rąk, przez co szybko można zniechęcić się do tego wspaniałego sportu. Trzonki kompozytowe oprócz wielu zalet mają jednak kilka istotnych wad. Największą wadą jest bardzo wysoka cena, którą na szczęście można nieco złagodzić inwestując w kije od mniej renomowanych producentów. Kije z trzonkami kompozytowymi od największych marek, mogą przerazić swoją ceną niejednego początkującego golfistę.

Uchwyt i główka

Bardzo ważną kwestią jest również jakość wykonania główki i trzonka. Jeżeli chodzi o uchwyty w przypadku amatorskiej gry, to tutaj tak naprawdę nie ma żadnych większych różnic, dlatego też można wybierać pomiędzy kijkami różnych producentów. Kluczowe jest jednak to, aby systematycznie wymieniać uchwyty jeżeli się mocno powycierają. Jeżeli będziemy regularnie wymieniać uchwyty, to zyska nasza pewność trzymania kija. Zdecydowanie ważniejszą kwestią jest oczywiście wybór odpowiedniej główki kijków. Producenci w swoich produktach oferują bardzo różnorodne modele, które nawet dla nowicjuszy mogą mieć kolosalne znaczenie. Osoby początkujące powinny wybierać jak najbardziej podobne do siebie modele główek, dzięki czemu bez żadnego większego problemu będą mogli powtarzać dopiero co wyuczone prawidłowe uderzenia.

Torby na kije

Na naszym rynku mamy do wyboru tanie torby golfowe wykonane z cięższego szkieletu stalowego, jak i również zdecydowanie lżejsze torby wykonane z włókna szklanego. Jeżeli korzystamy z wózka, to tak naprawdę ciężar nie będzie mieć dla nas żadnego znaczenia, dlatego też można pozwolić sobie na zakup tańszej i cięższej torby.
Zapraszam po więcej informacji na stronę https://golfteam.pl/20-kije-golfowe – kije golfowe.

Previous ArticleNext Article
zobacz zobacz meirovitz.com