Dom i wnetrze

Parasole słoneczne w naszych ogrodach

Chwile spędzone w ogrodzie, szczególnie podczas upalnego popołudnia, mogą znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie. Odpoczynek na świeżym powietrzu wpłynie pozytywnie nie tylko na nasz umysł, ale pozwoli też dotlenić organizm. Wystarczy kilka kroków, aby ze zwykłego ogrodu zrobić wyjątkową przestrzeń wypoczynkową, z której korzystać będą wszyscy domownicy.

 

Wybieramy meble i dodatki

Podstawą w ogrodzie staną się meble – wybierzmy komplet wykonany z trwałych materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne. Wśród najpiękniejszych kolekcji wymienia się meble technorattanowe, aluminiowe, rattanowe.

 

Ochrona przed słońcem

Aby korzystać z chwil w ogrodzie bezpiecznie warto wybrać parasol ogrodowy, który skutecznie ochroni nas przed promieniowaniem słonecznym. Współcześnie parasole słoneczne tworzone są z wysokiej klasy materiałów odpornych na wnikanie kurzu, brudu, wilgoci. Są one wysoce funkcjonalne – nie tylko chronią przed słońcem, ale także skutecznie wpływają na estetykę ogrodu.

 

Jak konstruowane są nowoczesne parasole ogrodowe?

Stelaże parasoli wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo – dzięki takiej technologii użytkownik może mieć pewność, że konstrukcja nie będzie podatna na działanie wody czy też na wnikanie rdzy. Stelaż wykonany z aluminium ma także niewielką wagę, przez co zmniejszana jest finalna waga całego produktu. Stelaż posiada ruchomą stopę, dzięki której możliwe jest rotowanie parasola o 360 stopni, bez konieczności przesuwania całej konstrukcji. Czasze tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Tkanina jest pokrywana warstwą poliuretanu, która chroni przed wnikaniem wilgoci. Parasol ochroni nas również przed niespodziewanym deszczem.

Previous ArticleNext Article