Zdrowie i uroda

Jaką lampę do hybryd wybrać?

Manicure hybrydowy zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Jest elegancki, trwały i po krótkim przeszkoleniu z powodzeniem można wykonać go samodzielnie w domu. Do tego niezbędna będzie oprócz specjalnych hybrydowych lakierów przede wszystkim lampa do hybryd. Jakie jest jej zastosowanie? Która lampa do hybryd sprawdzi się najlepiej?

Jak działa lampa do hybryd?

Lampa do hybryd jest niezbędna, żeby wykonać manicure hybrydowy. To jej paznokcie zawdzięczają swoją trwałość. Manicure hybrydowy polega bowiem na nałożeniu na paznokcie specjalnych, światłoczułych produktów: bazy, lakieru koloryzującego i topu. Każda warstwa nakładana jest bardzo cienko i utwardzana jest w specjalnej lampie. Pod wpływem światła lakiery utwardzają się i zyskują swoją wyjątkową odporność na działanie czynników zewnętrznych: na wodę, temperaturę, zarysowania. Lampa wytwarza specjalne promieniowanie UV i nie może zostać zastąpiona przez inne źródło światła. Żeby była bezpieczna, musi pochodzić od sprawdzonego producenta i posiadać odpowiednie atesty.

Na co zwrócić uwagę, kupując lampę do hybryd?

Obecnie wybór lamp do hybryd jest coraz większy. Ze względu na kształt dzielą się na „mostki” i „budki”. Model pierwszy, otwarty, jest wygodny w przechowywaniu i transportowaniu. Trzeba jednak zwrócić uwagę, czy żarówki znajdują się także na bocznych ściankach, nie tylko na górze, w przeciwnym razie utwardzenie lakieru zajmie sporo czasu i będzie wymagało mało komfortowego przekręcania ręki w różne strony. Zamknięte lampy są większe, zajmują więcej miejsca, ale oświetlają paznokieć równomiernie, przez co zapewniają szybkie i dobre utrwalenie lakierów hybrydowych.
Lampy różnią się także mocą i zastosowanym typem oświetlenia. Najprostsze lampy UV są bardzo dostępne cenowo, ale trzeba liczyć się z tym, że ze względu na niską moc potrzebują kilku minut na utrwalenie jednej warstwy lakieru. Alternatywą dla nich są droższe, ale dużo nowocześniejsze lampy LED, które mają większą moc, oświetlają bardziej równomiernie, znacznie skracają czas wykonywania manicure hybrydowego. Czas utrwalania lakieru lampą LED to zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu sekund, przez co cały manicure jest szybki, a efekt bardzo trwały.

Lampy do hybryd znajdziesz w sklepie Chiodo.pl

Previous ArticleNext Article