Technologia

Sposób na odśnieżanie ogrodu- odśnieżarki spalinowe

Zima dla właścicieli prywatnych posesji zazwyczaj oznacza jedno: odśnieżanie. Na szczęście świat idzie do przodu i mamy coraz więcej sposobów na ułatwienie sobie życia. Wartą rozważenia alternatywą dla spędzania kilku godzin dziennie na machaniu łopatą jest zakupienie odśnieżarki.
Dzięki tej wyjątkowo przydatnej maszynie pozbywanie się śniegu już nigdy nie będzie mordęgą, a my zamiast tracić siły i czas na ręczne odśnieżanie będziemy mogli w spokoju i bez niepotrzebnych nerwów cieszyć się urokami zimy. Zanim jednak podejmiemy decyzję dotyczącą tego, który model powinniśmy wybrać, zastanówmy się jaki konkretnie sprzęt i o jakich parametrach będzie nam tak właściwie potrzebny.
Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa brzmi: która odśnieżarka będzie dla nas odpowiednia- odśnieżarka spalinowa czy elektryczna. Tutaj sprawa jest prosta- jeśli teren, który mamy w planach odśnieżać jest duży, nie będzie miało większego sensu użeranie się z kablami i przedłużaczami, w które wyposażona jest odśnieżarka elektryczna. Podobnie sprawa się ma, jeśli mieszkamy w rejonie, w którym opady śniegu są intensywne, odśnieżarka elektryczna może po prostu nie sprostać ciężkim warunkom śniegowym i odmówić posłuszeństwa.
Wybierając odśnieżarki spalinowe szczególną uwagę powinniśmy zwrócić zwłaszcza na dwa parametry: szerokość roboczą, czyli szerokość jaką za jednym przejazdem odśnieżarka oczyści ze śniegu, oraz odległość wyrzutu śniegu. Obydwa parametry są tym bardziej istotne, im większą przestrzeń mamy do odśnieżenia. Inne cechy odśnieżarek, które znacząco wpływają na efektywność pracy, to m.in.: wielkość zbiornika na paliwo, obecność biegów i biegu wstecznego oraz łatwość manewrowania. Nie da się ukryć, że dobra odśnieżarka to stosunkowo drogi sprzęt, więc warto również zwrócić uwagę na długość oferowanego przez producenta okresu gwarancyjnego, żeby nie narażać się na niepotrzebne koszty.

Ciekawym rozwiązaniem są też wielofunkcyjne zamiatarko – odśnieżarki, dzięki którym nie tylko pozbędziemy się śniegu, ale także oczyścimy podjazd czy ścieżki prowadzące do posesji zarówno zimą, jak i w innych okresach roku.
Nowe i używane odśnieżarki spalinowe można znaleźć w ofercie firmy Agapit.

Previous ArticleNext Article