Dom i wnetrze

Meble do pokoju i meble kuchenne, a małe mieszkanie…

brandimageWielu ludzi „na start” kupuje małe mieszkania, które nie należą do ustawnych. Trzeba wszystko urządzić tak, aby mieszkanie było zarówno funkcjonalnie jak i ładne.

Przede wszystkim warto pomyśleć o kolorach, małe mieszkania powinny przełamywać swoje wnętrze intensywnymi barwami na ścianach. W małych mieszkaniach należy unikać „zagrpacenia” nie można posiadać zbyt wielu rzeczy ponieważ na mieszkaniu to się od razu odbije – zagracone półki, mnóstwo kartonów itp. Kolejną sprawą są kable i rury, w małym mieszkaniu ciężko jest sprawić by były niewidoczne, dlatego dobrze jest zrobić gruntowny remont, który pozwoli na ukrycie takich niedoskonałości w ścianie, lub zwyczajnie obudować. Jednak przez wzgląd na małą ilość miejsca w mieszaniu należy pamiętać, że obudowane niedoskonałości mogą służyć jako dodatkowe meble.
Meblościanki pokojowe są bardzo dobrym pomysłem, są one bardzo ustawne i posiadają sporo miejsca. Meble do pokoju w którym jest mało powierzchni nie mogą go zagracić, dlatego trzeba wybierać takie rozwiązania, które będą jak najlepiej komponowały się z resztą pokoju dziennego. W takich przypadkach dobrym wyjściem jest sofa rozkładana, nie zabiera ona zbyt wiele miejsca, a po rozłożeniu zmienia się w komfortowe łóżko. Sofy rozkładane są zdecydowanie najlepszym pomysłem w kawalerkach oraz małych mieszkaniach. Komplety wypoczynkowe zajęłyby zdecydowanie za dużo miejsca, jeżeli nie zajęłyby całego miejsca w mieszkaniu. Do tego warto pooglądać stoły drewniane, oczywiście w mniejszych rozmiarach,  Kuchnia oczywiście otwarta, co znacznie zwiększy przestrzeń w mieszkaniu. Nowoczesne meble kuchenne pozwalają na bardzo funkcjonalne ustawienie wszystkich akcesoriów z kuchni. Warto zainwestować w blaty, przy których można spożywać posiłek, stoły do jadalni ani stoły kuchenne nie spełniły by swojej funkcji ponieważ zajmują za dużo miejsca. Jeżeli istnieje taka konieczność meble biurowe najlepiej umieścić w sypialni, jeżeli mamy do czynienia z kawalerką, trzeba dokładnie przejrzeć katalogi i wybrać rozwiązanie najbardziej kompaktowe, pozwalające na pomieszczenie wszystkich dokumentów oraz sprzętu jednocześnie nie  powodując efektu natłoku. Mały stolik nocny zawsze mile widziany, jednak można również wybrać opcję łóżka z zabudowami (półkami), dzięki czemu zaoszczędza się miejsca.
Małe mieszkanie to spory wyczyn dla architektów wnętrz. Jeżeli ktoś jednak sam chce urządzić swoje małe gniazdko powinien pamiętać, że najważniejsze są funkcjonalne rozwiązania oraz minimalistyczne podejście do tematu.
Artykuł można znaleźć po następujących hasłach: meblościanki pokojowe, meblościanki, meble do pokoju, sofa rozkładana, meble, stoły drewniane, stoły do jadalni, meble biurowe, sofy rozkładane, stolik nocny, nowoczesne meble kuchenne, stoły kuchenne
Małe mieszkanie to spory wyczyn dla architektów wnętrz. Jeżeli ktoś jednak sam chce urządzić swoje małe gniazdko powinien pamiętać, że najważniejsze są funkcjonalne rozwiązania oraz minimalistyczne podejście do tematu.
Artykuł można znaleźć po następujących hasłach:
meblościanki pokojowe, meblościanki, meble do pokoju, sofa rozkładana, meble, stoły drewniane, stoły do jadalni, meble biurowe, sofy rozkładane, stolik nocny, nowoczesne meble kuchenne, stoły kuchenne

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje yviewphoto.com place.pl