Ciekawe

O czym nie można zapomnieć wybierając się na stok?

Jazda na nartach to świetny sposób na spędzenie czasu wolnego, zachowanie dobrej sylwetki oraz uruchomienie ogromnej ilości endorfin. Warto jednak pamiętać, że tylko dobre przygotowanie do sezonu pozwoli cieszyć się bezpieczną zabawą na stoku. O czym nie można zapomnieć przed wyjściem na stok?

Jak przygotować narty?

Narty, które przez rok leżały w schowku czy piwnicy wymagają odrobiny uwagi, by odzyskać dawny blask. Czyszczenie z rdzy, która mogła pojawić się na krawędziach, naostrzenie oraz wypolerowanie nart jest niezbędne.

Można te wszystkie czynności wykonać samemu. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Wymaga czasu oraz umiejętności, by wykonać to prawidłowo. Warto w takiej sytuacji skorzystać z profesjonalnej pomocy. Serwis nart Kraków to miejsce, w którym narty zostaną przygotowane do sezonu zimowego, tak by zabawa na stoku była prawdziwą frajdą.

Wybierając się do serwisu narciarskiego Kraków koniecznie trzeba podjąć decyzje, czy wolimy czyszczenie maszynowe czy ręczne. Czyszczenie maszynowe jest bardzie popularne. Zajmuje mniej czasu i jest około 30 % tańsze niż czyszczenie ręczne. Wadą tego rozwiązanie jest większe zużycie nart.

Serwis narciarski Kraków, gdzie czyszczenie odbywa się ręcznie powoduje, że wierzchnia warstwa jest zbierana delikatniej, dzięki temu narty mogą przejść więcej takich regeneracji.

Kolejnym etapem regeneracji nart jest smarowanie. Serwis narciarski Kraków używa różnych rodzajów smarów. I tu również można zauważyć, że ręczne smarowanie jest droższe niż maszynowe. Warto jednak wiedzieć, że stali bywalcy stoków są przekonani, że ręczne smarowanie zapewnia dużo większą radość z jazdy.

Bezpieczeństwo na stoku

Wyjazd na narty to świetna zabawa oraz idealny sposób poprawę humoru zimą, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy na stoku bezpieczni.

Bardzo często niedocenianym elementem narciarskiego wyposażenia są gogle. Trzeba jednak wiedzieć, że chronią one oczy przed słońcem, które zimą na stoku potrafi być bardzo intensywne. Jednocześnie stanowi ochronę przed uderzeniami gałęzi, gdy udamy się w mniej uczęszczane rejony stoków.

Kask chroni głowę. Pierwsze kroki na nartach będą wiązały się z ogromna ilością upadków, gdy już poznamy tajniki jazdy na nartach będziemy marzyli o rozwinięciu większych prędkości. Dobrze dobrany kask jest podstawą bezpieczeństwa.

Wybierając kas należy zwrócić uwagę, by nie uciskał on głowy. Nie może być również za luźny, gdyż będzie zsuwał się na oczy, co może stanowić poważne niebezpieczeństwo. Przymierzając kask w sklepie koniecznie należy wykonać kilka ruchów głową, by sprawdzić, czy leży on prawidłowo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/cms/serwis.

Previous ArticleNext Article