Dom i wnetrze

Nowoczesny grill zewnętrzny

Grillowanie to świetny sposób na spędzanie letnich popołudni i wieczorów – umożliwi nam to grill zewnętrzny, który dzisiaj oferowany jest przez topowych producentów w wielu odsłonach! Jaki grill zewnętrzny wybrać, aby móc cieszyć się wyjątkowym smakiem posiłków z grilla? Jakie rozwiązania proponują nam dzisiaj znani projektanci? Warto przyjrzeć się grillom z bliska!

Grill zewnętrzny jako alternatywa dla klasycznego obiadu

W okresie wiosny i lata grillowane potrawy smakują najlepiej. Nie ma wtedy nic przyjemniejszego, niż wspólne zgromadzenie się w ogrodzie czy na tarasie i pałaszowanie szaszłyków z grilla, karczków, grillowanych warzyw, kukurydzy. Chcąc zaproponować bliskim doskonałe doznania smakowe warto wybrać grill zewnętrzny, który będzie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Co proponują producenci?

Wśród najchętniej kupowanych urządzeń w ostatnich latach wymienia się grill zewnętrzny gazowy. Ten rodzaj urządzenia zaskoczy nas funkcjonalnością – w jego przypadku nie ma klasycznego paleniska na którym umieszcza się węgiel. Zamiast tego producent oferuje dwa lub więcej palników, w których możemy regulować wysokość płomienia i stopień wysmażenia naszych dań. Dla wygody i bezpieczeństwa pod rożnami znajduje się duża taca ociekowa wysuwana z przodu. W najnowszych modelach znajdziemy wiele miejsca do przechowywania: półeczki i szuflady na marynaty, lód, napoje. Grill zewnętrzny gazowy wykonany jest ze stali nierdzewnej – oznacza to, że materiał ten jest wysoce odporny na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy.

Grillowanie w miłej atmosferze

Nie trzeba wiele, aby zorganizować pyszny posiłek na świeżym powietrzu. Grill zewnętrzny pozwoli nam na podawanie bliskim wyjątkowych potraw i na wykorzystanie wspaniałej, letniej pogody. Na tarasie nie może zabraknąć wygodnego stołu obiadowego oraz foteli, ewentualnie odpowiedniego zadaszenia w formie pergoli czy też obszernego parasola.

 

Previous ArticleNext Article
https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety zobacz