Dom i wnetrze

Najważniejsze meble do salonu

Meble do salonu stanowią bardzo ważny element. Czym powinniśmy kierować się wybierając wyposażenie do pokoju dziennego? Jedną zasadą. Najpierw wybierajmy meble, a potem dobierajmy do nich kolor ścian. Zawsze łatwiej będzie nam przemalować ściany, niż zmieniać całe wyposażenie.

Odpowiednie meble do salonu

Warto ustalić jakie meble do salonu będą potrzebne. Nie mówimy o meblach, które wyglądają pięknie i są modne. Chodzi nam o takie, które są funkcjonalne i na pewno będziemy z nich korzystać – w szczególności, jeżeli do dyspozycji mamy małą powierzchnię. Sofa i fotel (zamiennie z pufą) to absolutny numer jeden. Do nich dopasowany stolik kawowy. To takie elementy stanowiące centrum salonu. Według nich będziemy dobierali resztę wyposażenia, na które mogą składać się regały (np.na książki), komody, witryny. Wiele osób decyduje się na zakup meblościanki do pokoju dziennego.

Klasyka i nowoczesność

Warto zapytać w jakim kolorze powinny być meble do salonu? Odpowiedź jest jedna – to już zależy tylko od nas. Miłośnicy przestrzeni stawiają bardzo często na jasne kolory, które sprawiają, że to co nam się wydaje jest jeszcze większe. Dla osób ceniących klasykę dobre będą ciemne kolory – brązy. Wybierając kolorystykę do salonu nie skupiajmy się jednak na jednym kolorze. Warto postawić na kilka odcieni, które czasem mogą różnić się od siebie tylko o jeden ton, dzięki czemu cała przestrzeń nie będzie wydawała nam się taka monotonna. Kontrastowe wnętrza w pokoju dziennym proponowane są osobom odważnym, stawiającym na nowoczesne rozwiązania. 

Previous ArticleNext Article
zobacz https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/ zobacz wiecje