Dom i wnetrze

Meble pokojowe w stylu Angielskim

Meble pokojowe w stylu Angielskim mają wielu zwolenników. Obecnie styl ten przeżywa odrodzenie nie tylko w samej formie poprzez wykorzystywanie nowoczesnych materiałów czy produktów, ale i również dzięki rosnącej popularności. Powrót do motywów kwiatowych czy pastelowych barw sprawia, że coraz częściej meble takie możemy spotkać w naszych domach. Czym zatem jest styl Angielski? Czy i gdzie warto go stosować? Wszystkie informacje poniżej.

Czym jest styl angielski?

Meble pokojowe w stylu angielskim są jednymi z najbardziej przytulnych i ciepłych aranżacji. Wyróżniają się one jasnymi pastelowymi barwami, często kwiatowymi motywami i dbałością o szczegóły, które w połączeniu z bibelotami dają niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Meble pokojowe w takim stylu będą miały mnóstwo ozdobników oraz bogatą formę. Styl ten kojarzony jest jako staroświecki, ale obecnie producenci mebli oferują zupełnie inne wykonanie. Dzięki temu styl Angielski jest elegancki, oraz można rozpoznać w nim ducha postępu i nowoczesności. Bardzo ciekawymi propozycjami w tym stylu są np. stół do jadalni z krzesłami oraz różnego rodzaju kredensy czy kanapy stylizowane na styl Angielski.

Gdzie i kiedy warto zastosować ten styl?

Jednym z głównych pytań, jakie pada podczas decydowania się na tego typu styl to, gdzie i kiedy można go wykorzystać. Styl angielski można wprowadzić do wielu typów mieszkań. Nie jest on również dominujący i nie będzie kłócił się np. z otwartymi kuchniami, jeśli wykorzystamy go w salonie. Styl Angielski jest też uniwersalny, dzięki czemu nie będziemy musieli w innych pomieszczeniach domu również go wykorzystywać. Styl ten przypadnie również do gustu osobom o różnych gustach. Styl Angielski warto również wprowadzać tam, gdzie chcemy, aby było przytulnie i jasno.

 

 

Previous ArticleNext Article