Biznes

Kiedy zmienić biuro rachunkowe?

Niemal każdy przedsiębiorca współpracuje z biurem księgowym. Przede wszystkim dlatego, iż jest to niezwykle wygodne. Po drugie, współpraca z biurem księgowym daje przedsiębiorcy bezpieczeństwo. Bywają jednak takie sytuacje kiedy ze współpracy nie jest się zadowolonym. Wtedy przychodzi czas na zmianę biura księgowego. Kiedy to zrobić?

Brak kompetencji

Powodem do zmiany biura rachunkowego jest z pewnością ujawniający się brak odpowiednich kompetencji wśród jego pracowników. Brak kompetencji najczęściej przejawia się nierzetelnością. Ta skutkuje coraz częstszymi wezwaniami Urzędu Skarbowego do dokonania korekty.

Najgorzej jeśli przez brak kompetencji pracownika biura rachunkowego Urząd Skarbowy nałoży na przedsiębiorcę karę. Co prawda, biuro zabezpieczone jest polisą OC jednak taka sytuacja nie może się powtarzać. To pierwszy powód do zmiany biura rachunkowego.

Niski poziom obsługi

Od biura rachunkowe oczekujemy nie tylko kompetencji, wiedzy i doświadczenia, ale także należytej obsługi. Niestety nie zawsze można na to liczyć. Zdarza się bowiem, że pracownicy biura kompletnie nie radzą sobie w kontakcie z klientem.

To zdecydowanie utrudnia współpracę. Taka sytuacja także może być powodem do zmiany biura rachunkowego.

Wysoka cena

Oczywiście jak przy każdej usłudze liczy się także jej cena. Współpracując z biurem rachunkowym powinno się znać aktualne stawki rynkowe na tego typu obsługę. Może się bowiem zdarzyć tak, iż po prostu przepłacamy na obsługę księgową.

To oczywiście czas na negocjację ceny. Jeśli właściciel biura będzie nieugięty to także jest dobry moment na zmianę biura księgowego i wybór tego, które zaproponuje dużo lepszą cenę usługi. Oczywiście nie można zapomnieć o kompetencjach biura rachunkowego.

Czas zmiany

Zamiana biura rachunkowego to także nie jest prosty proces. Przede wszystkim najpierw należy zacząć od znalezienia nowego biura, a dopiero potem rozwiązujemy umowę z obecnym. Taka kolejność jest potrzeba, aby wszystkie sprawy były prowadzone bez zbędnych przerw. Nowe biuro będzie miało dzięki temu także czas na odpowiednie zapoznanie się ze wszystkimi sprawami finansowymi firmy.

Przed przekazaniem spraw nowemu biurowi warto jest także przeprowadzić audyt dokumentacji finansowej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie przekazywane sprawy są prowadzone prawidłowo. A jeśli nie to znać będziemy te elementy, który na początku będą wymagały poprawy.

Jak znaleźć nowe biuro księgowe. Oczywiście w sieci. Oferty znajdziemy korzystając z frazy biuro rachunkowe Katowice.

Previous ArticleNext Article
Industrialny bukowy stolik nocny z półką https://beesafe.pl/porady/uprawnienia-strazy-miejskiej/ zobacz